Ako som (so sebou) vypiekla pečienku... fotorecept

jody - fotkajody, 5. mája 2011
Ako som (so sebou) vypiekla pečienku... (fotorecept)
Foto: jody

Pečienka. U nás doma sa tak nazýva pečeň, v skutočnosti pečienka znamená pečené mäso. Ako správny megaloman som som si povedala, že ho upečiem Zobraziť celý popisPečienka. U nás doma sa tak nazýva pečeň, v skutočnosti pečienka znamená pečené mäso. Ako správny megaloman som som si povedala, že ho upečiem trochu viac, aby bolo aj na druhý deň k obedu, reku nech mám... Ale človek mieni, žalúdok mení. :-)

10 minút
príprava
60 minút
na 180 °C

Suroviny





Postup

  1. 1

    Kosť oddelíme od mäsa a vložíme ju naspodok omasteného pekáča. Mäso položíme na kosť. Zabránime tomu, aby sa spodná časť mäsa skôr uvarila ako upiekla a kosti potom pekne oberieme ako predjedlo. :-) Mäso posolíme, popaprikujeme, pokmínujeme a ešte aj posypeme tymiánom. Necháme aspoň pol hodinku pri izbovej teplote stáť.

    Ako som (so sebou) vypiekla pečienku... (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Vrch mäsa posypeme ešte nakrájanou slaninkou, podlejeme vodou, ak je krkovica málo mastná, pridáme ešte za lyžicu dve masti a šupneme do rozhorúčenej trúby.

    Ako som (so sebou) vypiekla pečienku... (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Mäsko pečieme prikryté a občas prelievame vypečenou šťavou. Keď je mäkké, dopečieme odokryté do chrumkava.

    Ako som (so sebou) vypiekla pečienku... (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Mäso vyberieme z pekáča na tanier, pobijeme sa s partnerom o kosti a ideme servírovať obed... :-)

    Ako som (so sebou) vypiekla pečienku... (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Na obed som podávala pečené mäsko s dusenou kyslou kapustou a knedľou poliatou výpekom.

    Ako som (so sebou) vypiekla pečienku... (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Týmto sa to pekne mohlo skončiť, keby... Keby som večer neňúrala v chladničke, že čo by som tak zobla. A toto mi padlo do očí:

    Ako som (so sebou) vypiekla pečienku... (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    No nedajte si s čerstvým chlebom, vypečenou masťou a rôsolom a kyslými oharkami a pohárom mlieka alebo piva!!! A tak sme došli o obed na ďalší deň... :-)))

    Ako som (so sebou) vypiekla pečienku... (fotorecept) - obrázok 7

Diskusia k receptu

pivonka
Ej, tomu sa naozaj nedá odolať, čo by bolo koľko hodín! Ale radšej pivko, ako mlieko.
remcula
Krásné maso a ty bylinky na něm, to je super. Já se teprve učím se v nich trochu vyznat.
tothka
Veru tak, k takej mňamke radšej to pivko. ja som si už večerné ňúranie v chladničke radšej zatrhla.
1x arles
tatranka
Pekný,voňavý recept.Tiež sa mi páči kopec byliniek.Vo februári som si nakúpila rôzne bylinné semiačka a teraz pomaly začínam zbierať už aj ja malú úrodu za oknom.Učím sa tiež variť zdravo.
ainy
presne toto potrebujem aspoň raz týždenne :-)
sovka62
Za seba môžem napísať, že by som skôr oželela to teplé mäso. Pečené mäsom mám najradšej studené, tak akoa ty, aj s tou masťou, aj s tým rôsolom. Keď je teplé, je predo mnou v bezpečí, ale zato ten výpek s jedným, dvomi, tromi krajcami chleba, ktoré si do neho omáčam......... Tomu neodolám, ani keby som mala cholesterel sto.
evanaaa
Ja keď pečiem mäso, pridám jednu papriku, paradajku, cibulu na štvrťky a pár strúčkov cesnaku, ale aj dosť masti, aby som mala na chlieb takú ochutenú, olej nedávam . Väčšinou si mäso opečiem, potom v kuchte predvarím už so spomínaným pridaním, asi po hodine - podľa veľkosti mäsa - ho preložím na pekáč, zeleninu prepasírujem k mäsu, podlievam vodou, v ktorej sa dusilo a tak dopečiem do červena. Mám potom výbornú ochutenú masť na chlieb.
betka11
veľmi lákavý receptík,pečené,kapusta a knedla to môžem každý druhý deň
palokuchki
@jody , toto je moje oblubene. Na studeno s chlebom by som to jedla aj cely tyzden. Ja ale este davam pred pecenim na maso cesnak.
evanaaa
Dnes sompiekla bôčik aj krkovičku, ale nedala som do kuchty, len hneď do tej väčšej nádoby na pečenie s vrchnákom a tam som zakryté piekla vyše hodiny, potom ešte toľko odkryté a nebolo to mäkké, neviem prečo, tak som to znovu dopekala prikryté, aby to zmäklo.
piczur
tak toto môžem či je deň či noc, či teplé alebo studené, vyzerá to veľmi veľmi dobre, juj či by som si uštipla kúsok




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia