Cesnaková polievka

skye - fotkaskye, 8. apríla 2011

Je velmi jednoducha a robim ju podla mojej maminy a mojej babky . Fakt cesnakova....

Suroviny

4 ks
4  - strúčiky
2 pl
1-2 pl




Postup

  1. 1

    ocistene zemiaky nakrajame nadrobno a dame varit 20 minut. V nadobe si pripravime olej , pretlaceny alebo nadrobno nakrajany cesnak, cervenu papriku a dobre s vidlickou premiesame......Ked su zemiaky uvarene, pridame k nim zmes so zmiesanym cesnakom a 2 dc vody a privedieme do varu. Hotovo....podavame s chlebom alebo pecivom. Dobru chut

Diskusia k receptu

marianne69
....vyborna cesnakacka,takuto vzdy robievam,ked ma prepadne viroza,ako napriklad teraz:-(..u nas sa robila este jemna zaprazka,ale ja uprednostnujem bez....
zinnajdha
áno, aj ja robím takúto. Niekedy aj tak, že do polievkovej misky na dno dám cesnak a na malé kocky pokrájaný eidam a toto zalejem vriacim, alebo stačí horúcim vývarom z mäsa, alebo uvarenými zemiačikmi...Ten eidam sa pri naberaní a jedení troška aj ťahá.
zmmm
aj ju takúto robím, je vynikajúca a rýchlo hotová :)) ešte nakrájanú petržlenku dávam a keď je doma syr, aj ten
skye
Baby, so syrom som ju este nejedla, ale ako vidim, musim vyskusat.....:-)
Ja si do taniera nadrobym pecivo, alebo chleba.....ale vyskusam syr. uvidime :-)
diabambulka
ahoj skye, odpisujem ako som sľúbila ohľadom tej múky na buchty čo si sa pýtala. Tak tu je odpoveď : tako hladka muka sa vola -harina de tirgo- v preklade - psenicka muka- alebo - harina para reposteria- v preklade - muka na pecenie-ale moja sestrenica má dobré skúsenosti s harina para reposteria, lebo uz ma v sebe zamiesany prasok do peciva, ale aj tak este pridava pri peceni prasok do peciva podla receptu. ahoj
jjozefa
ja tiež robievam často cesnačku a hlavne ja robím domáce rezance široké napr.orechové,makové varím ich, vývar zlejem, alebo ak robím strapačky, 2 l vývar použijem ako základ pre cesnačku soľ, vegetu, červ.papriku, čierne mleté korenie, iba tak 1 PL masť, prelisovaný cesnak 6-8 strúžkov. Chvíločku všetko povarím, pridám slížiky alebo lievanečky z 1 vajíčka.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia