Strapaté rezne fotorecept

melbea - fotkamelbea, 27. marca 2011
Strapaté rezne (fotorecept)
Foto: melbea

Pridávam ďalší z obľúbených receptov v našej rodine. Rezne sú veľmi chutné, šťavnaté a tá vôňa pri ich príprave.... skrátka treba vyskúšať.

6
porcií
20 minút
príprava
10 minút
tepelná úprava

Suroviny

4 ks
3 ks
250 ml
3 PL
1 KL
1/2 KL
4 strúčiky
150 g strúhaný
150 g




Postup

  1. 1

    V miske si pripravíme marinádu: vyšľaháme vajcia, pridáme kyslú smotanu, soľ, kari korenie, pretlačený cesnak, solamyl a všetko spolu dobre vymiešame.

  2. 2

    Kuracie prsia umyjeme, pokrájame na menšie rezne a namočíme do pripravenej marinády. Odložíme do chladu, najlepšie na celú noc, aby sa do mäsa dostali všetky chute z marinády.

    Strapaté rezne (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Na druhý deň do misky nastrúhame tvrdý syr, zmiešame so strúhankou a v tejto zmesi obaľujeme rezne vybraté z marinády.

    Strapaté rezne (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Vysmažíme ich na oleji, necháme na papierovom obrúsku odkvapkať a podávame.

    Strapaté rezne (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Ako prílohu odporúčam zemiakové pyré a zaváranú cviklu. Dobrú chuť.

    Strapaté rezne (fotorecept) - obrázok 5

Diskusia k receptu

arasidka
bože, to sú muky, jááá som zase hladná, jak svorka vlkov na Aljaške v tuhej zime.
kuchticka
Potvrdzujem, ze su velmi dobre a stavnate. Robievam ich podobne, len davam do podmasli (cmaru) na noc.
garanco
Voňajú aj z toho taniera na obrazovke! Ukladám, urobím:-)
dajanca
strapaté sa volajú podľa syrových kudrliniek, čo im trčia zo strúhanky?
:-) uložené... vyskúšam...
evas13
Na veľkú noc to veru vyskúšam, pekný recept.
bozulka
@kimlo , nevytečieJa také robievam aj bez marinády,ale marinované sú chutnejšie.
turtwig
Super, ja rezne zboznujem a hlavne tieto, ukladam do kk a niekedy to urobim synovi, urcite sa potesi
zyzy12
No ja som ich mala na návšteve v rakúsku ale balada
nika72
ja dávam do bieleho jogurtu a prvý krát som ich skúšala dať na plech s papierom na pečenie a upiecť v rúre boli super....:o)
boba48
bardzo ladnie wyglądają i napewno są smaczne,obowiazkowo
spróbuje zrobić
vlidus
Vyskúsané,úspech obrovsky.Naozaj chrumkavé :-)
modrykamen
Ďakujem za nakopnutie, teraz aj s mojou nevestou už nie sme čiernymi vrananami v našej rodine ( už aj my chceme jesť rezne). Jednička s hviezdičkou.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia