Zapekané palacinky s tvarohom fotorecept

mata3636 - fotkamata3636, 24. februára 2011
Zapekané palacinky s tvarohom (fotorecept)
Foto: mata3636

Nemám veľmi rada sladké jedlo ako obed, ale toto je výnimka, toto môžem :))

5
porcií
120 minút
príprava
50 minút
na 190 °C

Suroviny

0.5 l
0.5 l
0.1 l
3 ks
štipka
450 g
Plnka:
500 g
2 ks
podľa chuti
  hrozienka
zálievka:
0,6 l
2 ks
2 polievk.lyžice




Postup

  1. 1

    Z prísad na palacinky si urobíme cesto, necháme ho postáť aspoň hodinu a potom pečieme palacinky. Pripravíme si tvarohovú plnku.

  2. 2

    Palacinky plníme tvarohom, zrolujeme, prekrojíme na polovicu a ukladáme do vymasteného a strúhankou vysypaného pekáča / ten môj má rozmery 29x23x6cm/. Rady palaciniek sa do polovice prekrývajú. Mne sa do pekáča zmestí 11 palaciniek, čiže 22 polovičiek.

    Zapekané palacinky s tvarohom (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Takto zaplníme celý pekáč.

    Zapekané palacinky s tvarohom (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    V 6 dl mlieka rozhabarkujeme 2 vajcia, 2 lyžice cukru, zalejeme palacinky a pečieme 45-50 minút na 190 stupňov.

    Zapekané palacinky s tvarohom (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Upečené palacinky necháme aspoň 15 minút postáť a potom už len krájame, papáme a vychutnávame :))

    Zapekané palacinky s tvarohom (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Dobrú chuť!

    Zapekané palacinky s tvarohom (fotorecept) - obrázok 6

Diskusia k receptu

vierik
Musí to byť výborné,taká palacinková žemľovka,vyskúšam.
evanaaa
Ja som takéto robila do okrúhlej formy, ale polovičky som postavila kolmo, reznou stranou dolu, tvaroh som zmiešala aj so Zl. klasom,žĺtkom a snehom, bol taký jemnejší, ale ten krémový, vo vedierku, hrudkový moc rada nemám, je dobrý, ale viac na posypávanie. A vrch som zaliala sl. smotanou, cukrom(sladidlom) a vajcom. Stačilo asi 16 palaciniek - 32 na poly. Ale jasné, že aj tento recept je dobrý, je tam tvaroh a palacinky sú vždy fajn.
1x suzie1
bejaja
mňam, hneď by som si dala, milujem palacinky s tvarohom,
jarunka
Palacinky som este nikdy nezapekala. Raz to musim vyskusat. Vyzeraju velmi dobre.
piglin
mnaaa....toto jedlo mi pripominy detstvo, ked mamina zo zvysnych palaciniek na druhy den pripravovala prave zapekane tvarohove palacinky...milujem ich! Teraz pripravujem palacinky vzdy z celozrnnej muky a bez cukru (manzel je cukrovkar), a musim povedat, ze mi chutia este viac...celozrnna muka im prida taku orieskovu prichut, vysuksajte baby...ja robim z 10 dg celozrnnej muky 10 ks palaciniek...tenkych, ale len kvoli sacharidovym jednotkam----:)
orchidea
Palacinky robievam často, ale takto som ešte neskúšala - zapiecť ich, najbližšie vyskúšam.
danculka
Pekne nafotené podľa ingrediencií aj chutné.zapekané som neskúšala,dík..
sovka62
Ja mám síce radšej lekvárové a tie by sa asi zapekať nedali, ale toto vyzerá tak dobre, že zajtra vyskúšam.
mata3636
dievčence, ďakujem za milé komentáre. dúfam, že nebudete sklamané, ak vyskúšate :))
cinkla
Kedysi v praci sme ich jedavali casto a ja som nevedela prist na to , ako ich spravne zapekat.... Velmi Ti dakujem !
evanaaa
Piglin, aj ja som robila tie posledné ( zapečené ) zo špaldovej múky, myslela som, že budú tuhšie, ale neboli. A frkla som do cesta trochu tekutého sladidla ( nie Diafan ), a boli dobré.
aja1616
Boli vynikajúce, sladké tak akurát, všetkým chutilo. Dosť som sa bála tých 6 dcl mlieka na zaliatie, preto som pridala do zálievky ešte 3 KL zlatého klasu.
grinchester
O tomto som už veľakrát počula, ale ešte nikdy neskúšala. Dnes prišiel ten správny deň :) Ide sa na nákup. Dúfam, že sa vydaria tak pekne ako tebe.
grinchester
Skoro by som zabudla :) Boli výborné. Jediné, čo si nabudúce musím pri tomto recepte pripomenúť je, aby som ich dávala zapekať do menšieho plechu.... Alebo urobiť viac palaciniek :D
maminka1
tak u nas palacinky mozu byt vzdy ale takto som ich este nerobila a ani nejedla tak najblizsie ich urobim takto ;-)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia