Mäso utopené v kečupovom pive fotorecept

pacun110 - fotkapacun110, 12. februára 2011
Mäso utopené v kečupovom pive (fotorecept)
Foto: pacun110

Na Donovaloch zúria preteky....Dobre vymasírovaný mašér naháňa v psom záprahu,ďalšieho mašéra,(ozaj,tak ma napadlo,či by masér mohol byť aj mašér - masér pomasíruje mašérov,ktorí sú Zobraziť celý popisNa Donovaloch zúria preteky....Dobre vymasírovaný mašér naháňa v psom záprahu,ďalšieho mašéra,(ozaj,tak ma napadlo,či by masér mohol byť aj mašér - masér pomasíruje mašérov,ktorí sú za to ochotní zaplatiť,prezlečie sa z masérskeho do mašérskeho,zoberie psov a hybáj mašírovať hore-dole Donovalmi...) a mňa zmieta obrovská chuť si niečo fajné uvariť!Také mäso v kečupe a pive..

Suroviny

1 kg
1 kg
6 veľkých
150 gr
200 gr
1-2 fľaše




Postup

  1. 1

    ..keďže sú všetci na tých Donovaloch,tak ja som sa,po pravidelnom sobotnom nákupe rozhodol,že si uvarím dajaké fajné a pestré nedeľné menu...

    Mäso utopené v kečupovom pive (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    ..a to takto - pliecko si pokrájam na väčšie kúsky,kuracie stehná si vykostím a tiež pokrájam. Vyššiu zapekaciu misu vysteliem slaninou a pridám vrstvu na tenko pokrájanej cibule.A keďže k nedeľnému obedu patrí aj polievka,tak ja si urobím takú zeleninovú - mrkvu,petržlen,zeler, cibuľu a pór si nakrájam na drobno - zatiaľ.

    Mäso utopené v kečupovom pive (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    ...na vrstvu cibule naukladám posolené a okorenené mäso striedavo,zasypem hrubou vrstvou cibule,vylejem celú fľašu kečupu,trošku ponatriasam a zalejem jedným,alebo pre istotu aj dvomi čiernymi pivami,aby to všetko bolo v ňom ponorené...Zeleninu dám variť do vody a pridám aj kosti a kože z tých stehien,takže to vlastne ani nie je celkom zeleninová polievka,ale tak trošku zeleninovo - kuracia...Pridám tam aj šupky z cibule,nech to má peknú žltkastú farbu...

    Mäso utopené v kečupovom pive (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    ...takto to vyzerá zblízka,celé zaliate kečupom a pivom - krása,však?

    Mäso utopené v kečupovom pive (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    ...keďže mám trošku čas,tak si urobím aj halušky bryndzové a tvarohové-čo sa budem nudiť!Jáááj,ale čo som sa škrabky nahľadal!Najprv ju nie a nie nájsť,ale keďže sa už poznám,tak som na 100% vedel,že bude v smetiach!!!A tak aj bolo!Tam z nej kúštik vytŕčal!!!

    Mäso utopené v kečupovom pive (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    ...keďže nie som na Majstrovstvách sveta vo varení halušiek na Tureckej,tak som si oškrabané zemiaky porajbal strojmo...no a čo keď!!!

    Mäso utopené v kečupovom pive (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    ...pridal som jedno vajíčko,dostatočné množstvo hladkej a polohladkej múky,soli,korenia a urobil akurátne cesto...nechám postáť!

    Mäso utopené v kečupovom pive (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    ..no,a teraz - prikryté mäso je na hodinku v rúre,voda na halušky sa varí vpravo hore,vľavo je skoro uvarená polievka - z nej som už vybral kože,kosti a cibuľové šupky,vľavo dole si robím svetlú zápražku,ktorú potom pridám do polievky,trochu povarím,ešte pridám malú cestovinu a dovarím do konca!!!Cesto si už postálo - čakám kým mi zovrie voda a zatiaľ som si pokrájal slaninu na vyškvarenie - to do bryndzových halušiek...

    Mäso utopené v kečupovom pive (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    ...zápražka a cestovina(také písmenká) sú už v polievke,slanina sa škvarí,halušky potichy padajú do vriacej,osolenej vody a v malom plechovom hrnčíčku sa škvarí maslo - to do tvarohových halušiek(v sklenej mise čaká bryndza)...

    Mäso utopené v kečupovom pive (fotorecept) - obrázok 9
  10. 10

    ...halušky bryndzové a tvarohové,tesne pred poslednou fázou - dôkladným premiešaním! Ja do tvarohových ešte dávam aj čerstvý,posekaný kôpor,ale synátor to nemá rád,tak dnes som kôpor vynechal.A aj tak mám len mrazený,lebo je február...

    Mäso utopené v kečupovom pive (fotorecept) - obrázok 10
  11. 11

    ...mäso som po hodine intenzívneho pečenia vybral,prekontroloval ,odokryl a dal ešte pomaličky,aspoň na 2 hodinky zapekať!Nech sa cibuľa skoro úplne rozvarí a omáčka zvláčnie!A dal som si variť zopár zemiakov v šupke - také knedličky budú k mäsu,to mi moja kamarátka Tinka poradila,že sú fajné.Polievka je hotová - oddychuje pod pokrievkou...

    Mäso utopené v kečupovom pive (fotorecept) - obrázok 11
  12. 12

    Tvarohové halušky chutili...no až na to,že táto dnešná mládež si vôbec nectí národné zvyky a namiesto čerstvého mlieka,alebo zakysanky sa nalieva všelijakými umelými džúsami a inými somarinami!Júúúj,mňa by moja mama hnala,keby som k haluškám chcel džús...

    Mäso utopené v kečupovom pive (fotorecept) - obrázok 12
  13. 13

    Uvarené zemiaky som očistil,nechal poriadne vychladnúť,pomliagal som ich takým mliagačom,pridal polohrubú múku,tak akurát,posolil, urobil z nich také malé ako pingpongové loptičky a uvaril v osolenej a horúcej vode!

    Mäso utopené v kečupovom pive (fotorecept) - obrázok 13
  14. 14

    ...tu je dôkaz,že netrepem!Knedličky sú trošku mäkké a mazľavé.Najprv som si myslel,že som dal málo múky,ale kamarátka Tinka povedala,že to majú byť také!!!TAKŽE SOM NIČ NEPOKAZIL - huráá!!!Mäso bolo po 2 hodinách pekne opečené,omáčka vláčna a veľmi chutná - kombinácia piva a kečupu jej dodala zaujímavú chuť!A ja som sa opať raz fajne vybúril v kuchyni...

    Mäso utopené v kečupovom pive (fotorecept) - obrázok 14

Diskusia k receptu

evusik
zasa krásny fotoreceptový príbeh :-) pekne si sa vybúril v kuchyni... tá tvoja žena sa má :-)
bobarka
pre pána jána , v tom dlhom recepte som zabudla kto to všetko stihol zjesť. My by sme to mali na celý týždeň.
pacun110
to je varené v sobotu-dnes,na nedeľu-zajtra!Dnes to bola len taká koštovka...
bejda7
Pekný postup:) a aj to mäsko vyzerá fajn.
rressia
pozývam Ťa vybúriť sa aj ku mne - do kuchyne!
hviezdickaz
Toto tvoje obkecavanie okolo receptu vzdy rada citam a dobre sa na nom zabavam :))) Fajn recept,ale my by sme to tiez jedli hadam dobry tyzden :D , ako @bobarka
sovka62
Ja len žasnem. Že takto varievajú ženy, o ktorých je známe, že zvládajú viac vecí naraz, mi je jasné. Ale muža som naozaj takýmto spôsobom variť ešte nevidela. Máš to perfektne zvládnuté, čas využitý do poslednej minúty, keď už si v kuchyni, tak určite čas nestrácaš. A že tie jedlá vyzerajú výborne, na to som si už u seba zvykla. Klobúk dolu pred takým kuchárom. A ten stroj, na ktorom si postrúhal zemiaky, mám tiež, ale je to potvora, občas mi tam nechá väčšie kúsky zemiakov, tak ich radšej strúham iným elektrickým vynálezom. K tomu stroju mám ten nôž taký pílkovitý, nie hladký, ako napr. v mixéri a ten je schopný zomlieť mak. Na to ho používam najčastejšie. Za to ho milujem.
mamatata2
Pridávam sa k pochvalám uvedeným vyššie, skvelá organizácia práce, krásne a chutné jedlá. Mávala som takéto rýchlovarné, viacobedové dni, pokiaľ som varievala pre svokru. Teraz už býva u nás, takže je to jednoduchšie, ale nikdy som neskončila s takým čistým sporákom ako ty.Mäsko vyskúšam.
evanaaa
Tak toto bol napínavý príbeh, v ktorom sa odohrávalo vciac dejov a bola som zvedavá, ako skončí. A ozaj, báječne. Ani ja by som toho toľko nezvládla. Len, myslím, polievočku ani zasmažovať nebolo treba, ušetril by si jedno dejstvo. Ale ináč, to mäsko je v kečupo-pivovom kúpeli iste dobré. A halušky, knedlíčky .........
hannah22
paráda, skvele uvarené aj nafotené a ten popis ,hmm tíško obdivujem tvoj talent a šikovnosť,hotový profikuchár, ja rada varím viac jedál naraz a potom si užívam voľný deň ale toto nemá chybu a receptík si ukladám a mäsko vyskúšam, keď nás bude viac.... :))
ejmepb
...a názor že muži nedokážu robiť dve veci naraz je vyvrátený, alebo výnimka potvrdzuje pravidlo? či.... a propo si naozaj šikulka, to mäsko vyzerá úžasne niečo pre môjho zaťa.
honestka
tiez pouzivam kecup do menej kvalitneho masa, ked postoji v chlade urobi makucke papanicko. Chvalim cely obed.
eunika
Ja len ticho žasnem,Ty si snáď mimozemštan:)))
zitar
Odpovedám na bod 4. "veru krása" a to mäsko už aj idem variť, len čo podojedáme včerajší a dnešný obed.
jerica
Gratuljem Tvojej manželke , Ty si pre rodinu výhra , niekedy je dobre vybúriť sa aj v kuchyni , perfektný fotopostup s ešte prefektnejším komentom.:-)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia