Zemiakové žemličky fotorecept

zirafninka1 - fotkazirafninka1, 13. februára 2011

Žemličky, ktoré sú výborné napríklad na večeru. Inšpirované receptom z časopisu Dobré jedlo.

20 ks
porcií

Suroviny

500 g
42 g
1 ks
100 ml
250 ml
2 KL
2 KL
Náplň:
750 g
2 ks
2 ks
1 konzerva
 a korenie podľa chuti
1 ks




Postup

  1. 1

    Suroviny na cesto si dáme do pekárne na chlieb, zapneme program kysnué cesto.

    Zemiakové žemličky (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Pripravíme si plnku. Na troche oleja necháme zosklovatieť na kocky nakrájanú cibuľu.

    Zemiakové žemličky (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Pridáme k nej nakrájanú opekačku. Opekáme 3 - 4 minúty.

    Zemiakové žemličky (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Pridáme zliate, nakrájané šampiňóny a pražíme 5 minút.

    Zemiakové žemličky (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Zemiaky si očistíme, nakrájame na kocky. Uvaríme v osolenej vode. Scedíme a trochu roztlačíme. Pridáme k ním nasekanú petržlenovú vňať

    Zemiakové žemličky (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    a zmes z panvice. Spolu premiešame.

    Zemiakové žemličky (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Dochutíme soľou, korením a mletou červenou paprikou.

    Zemiakové žemličky (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Vykysnuté cesto vyvaľkáme na pracovnej podložke. Na polovicu cesta ukladáme kopčeky zemiakovej hmoty.

    Zemiakové žemličky (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    Prekryjeme druhou polovicou cesta. A nakrájame.

    Zemiakové žemličky (fotorecept) - obrázok 9
  10. 10

    Tvarujeme bochníčky, ktoré ukladáme na papierom vyložený plech na pečenie.

    Zemiakové žemličky (fotorecept) - obrázok 10
  11. 11

    Bochníčky potrieme žĺtkom, posypeme korením a sézamom.

    Zemiakové žemličky (fotorecept) - obrázok 11
  12. 12

    Pečieme v rúre vyhriatej na 180 °C 30 minút.

    Zemiakové žemličky (fotorecept) - obrázok 12

Diskusia k receptu

violetacamorova
Vyzerajú chutne, žemličky tá plnka nemá chybu samé dobroty a dá sa obmieňať podľa toho čo chladnička dá...
cica2
krásny a výborný receptík, vyskúšam:)
arasidka
už som si toľkokrát sľubovala, že po 2O.OO hod. večernej nebudem čítať recepty a radšej budem písať svoje zážitky. Ľudia, ja som taká hladná, a ešte ani polnoc neodbila! Idem si dať pomaranč, vyrajbať zuby a spať. Sľubujem!
tinca
dala by som si teraz také chrumkavé, akurát idem raňajkovať
evanaaa
Len som videla vršok tých žemličiek na obrázku a hneď som si pomysleal - to je Zirafninka. Uhádla som, teraz by som mala dostať aspoň jednu žemličku.
stella1
Vyzerá to neskutočne dobre, v našej rodine máme veľmi radi slané. Toto určite vyskúšam, vďaka za recept, ukladám
cica2
@arasidka , si podarená, pobavila si ma:)))...myslím že sme na tom rovnako, chi:)
pipina222
tak a uz som konecne vyriesila (alebo este len vyriesim) svoju fobiu z kysnuteho cesta a miesenia :DDDDD Kupim si domacu pekaren :) Huraaaaa! A tieto vyskusam sopercentne!!!! Dakujem...
silvia68
dnes mám asi zlý deň, ale fakt má ísť v tomto recepte 350ml tekutiny do pol kila múky? veľmi sa ponáhľam a bez rozmýšľania som nahádzala suroviny do pekárničky a hmota ktorá vyšla pripomína skôr liate cesto, teda vaľkať sa isto nedá. nabúduce zásadne po svojom , dnes je to druhý recept, ktorý mierne povedané nevyšiel. Dobre mi hovorí syn, mamka už prosím ťa nič neskúšaj z varechy. Sorry ale som taká vytočená, že mi je do plaču.
iboja
dosť pracné ale velmi dobre vyzeraju ....určite vyskušam




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia