Krupicové flameri fotorecept

melbea - fotkamelbea, 4. februára 2011
Krupicové flameri (fotorecept)
Foto: melbea

Tento recept patrí v našej rodine k obľúbeným, chutí dospelým i deťom. Je vhodný ako prekvapenie na detskú oslavu.

4
porcie
35 minút
príprava

Suroviny

300 dcl
60 g
60 g
20 g
2 ks
500 g
krém:
250 dcl
15 g
60 g
1 PL




Postup

  1. 1

    Z dvoch bielkov si vyšľaháme tuhý sneh. V 3 dcl mlieka rozpustíme 60 g kr.cukru, mlieko necháme zovrieť, za stáleho miešania opatrne vsypeme detskú krupicu a uvaríme kašu. Do horúcej kaše vmiešame 20 g masla, pridáme vyšľahaný sneh z bielkov a premiešame.

  2. 2

    Vhodné misky vypláchneme studenou vodou a na dno každej uložíme ľubovoľné ovocie. Zalejeme ešte horúcou kašou a necháme vychladnúť. Po vychladnutí každú misku vyklopíme na tanierik.

    Krupicové flameri (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Z 250 dcl mlieka, 60 g kr.cukru, 1 PL kakaového prášku a 15 g Zl. klasu uvaríme puding, ktorým podlejeme krupicové "kopčeky". Dozdobíme ovocím a podávame.

    Krupicové flameri (fotorecept) - obrázok 3

Diskusia k receptu

sovka62
Jáj, tohto som sa narobila keď boli deti malé. A potom som na to zabudla. Musím pripraviť vnúčatám.
dorisa
Toto si pamatam zo školy v prírode. Mňam.
havino
veru @sovka62 , ja taktiež, som sa toho navarila,ked boli deti malé, zabudla som aj na ten recept, len teraz mi to už nechcú jesť, nič sladké
tothka
Dobré, a nie len pre tých malých, maškrtníkov sa vždy nájde viac.
Vďaka za pripomenutie.
babidka
prave vcera som myslela na to , ze taky recept na Vareche chyba a kedze flameri robievam , tak som ich chcela dat :-) ja si na tom pochutim aj teraz ked ich varim iba pre dospelych :-))))
acik
Narobila si nám "chúťky", iste vyskúšam!!!!!! Ďakujem




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia