Domáce tortily s kelovým šalátom fotorecept

tizian1cat - fotkatizian1cat, 31. januára 2011

Chcela som si vyskúšať 2 veci -jednak urobiť doma tortily a taktiež vyšpekulovať niečo z kelu - a prívarok to rozhodne nemal byť. Som Zobraziť celý popisChcela som si vyskúšať 2 veci -jednak urobiť doma tortily a taktiež vyšpekulovať niečo z kelu - a prívarok to rozhodne nemal byť. Som rada, že som si vymyslela túto kombináciu ako dnešný obed. Jednak som zistila, že domáca výroba tortíl je detská hračka (nech sa hanbia v našich obchodoch, čo za to pýtajú!!!). A zistenie, že surový kel môže byť taký chutný, bolo tiež milé prekvapenie.

30 minút
príprava
20 minút
tepelná úprava

Suroviny

450 g
7 PL
1 KL
1/2 KL
240 ml, horúca
NA ŠALÁT:
1/2 hlavičky, stredná hlavička
1 PL, s cesnakom
8 ks
10 ks
  alebo kečup
 alebo kyslá smotana




Postup

  1. 1

    Na tortily si zmiesame všetky uvedené suroviny a ručne vymiešame hladké cesto. Miešame asi 3 minúty. Je elastické, mäkké, nelepí sa.

    Domáce tortily s kelovým šalátom (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Cesto zakryjeme rovno na pracovnej ploche okrúhlou misou a necháme 15 minút odpočívať.

    Domáce tortily s kelovým šalátom (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Formujeme malé guličky cca 45g , z ktorých formujeme najprv kolieska

    Domáce tortily s kelovým šalátom (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Prehneme bočne...

    Domáce tortily s kelovým šalátom (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Potom este raz z opačnej strany..

    Domáce tortily s kelovým šalátom (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Nakoniec na ploche vygúľame malé guľôčky.

    Domáce tortily s kelovým šalátom (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Dáme ich do misy a zakryjeme utierkou aby nevyschli.

    Domáce tortily s kelovým šalátom (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Vyváľkame na okrúhly tvar , nemusíme podsypávať múku, dáme na rozpálenú suchú panvicu najprv z jednej strany piect.

    Domáce tortily s kelovým šalátom (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    Keď sa začnú tvoriť vzduchové bubliny, otočíme ich a pečieme z druhej strany. Viackrát obrátime.

    Domáce tortily s kelovým šalátom (fotorecept) - obrázok 9
  10. 10

    Hotové sú pekne opečené z oboch strán.

    Domáce tortily s kelovým šalátom (fotorecept) - obrázok 10
  11. 11

    Ukladáme ich na tanier na seba.

    Domáce tortily s kelovým šalátom (fotorecept) - obrázok 11
  12. 12

    Medzitým si očistíme kelovú hlavu a nakrájame na úzke pásiky.

    Domáce tortily s kelovým šalátom (fotorecept) - obrázok 12
  13. 13

    Pridáme olivový ochutený olej, soľ, čierne korenie, pokrájané olivy a paradajky, dobre premiešame.

    Domáce tortily s kelovým šalátom (fotorecept) - obrázok 13
  14. 14

    Tortilu si natrieme creme fraiche alebo kyslou smotanou, na to dáme rajčinovú omáčku s olivami.

    Domáce tortily s kelovým šalátom (fotorecept) - obrázok 14
  15. 15

    Navrstvíme kelový šalát.

    Domáce tortily s kelovým šalátom (fotorecept) - obrázok 15
  16. 16

    Preložíme a môžme sa pustiť do jedenia.

    Domáce tortily s kelovým šalátom (fotorecept) - obrázok 16

Diskusia k receptu

ailuj82
krásny recept, ukladám a najbližšie vyskúšam.
jatanika
a obzerala som cez víkend recepty na domáce tortily... tak som rada, že si dala... skúsim podľa teba...
bambitka
jeden rcp na tortily uz mam,ale tento sa mi viac paci,urcite vyskusam:))))
julica
haló, potrebujem funkciu "ukladaj všetky recepty tohto užívateľa"
tinca
@tizian1cat ukladám skrz tie tortily máš ich eňo-ňuno, no a kel keď varím prívarok, lebo ten milujem, tak chrumkám o sto-šesť. Nádhera:-)
sovka62
Tie tortily vyzerajú naozaj dobre. A už sa mi v hlave preháňa aspoň päť spôsobov, ako ich naplním. Ďakujem.
tizian1cat
@tinca , vstala som kvôli tebe a popocítala aj tie zamrazené, aj tie, co su u mna v bruchu:vyslo mi 17 ks, priemer mali cca 14 cm, robila som naschvál take mensie, aby sa lahko drzali a nevypadalo jedlo z druhého konca. Mrazilsa som tak, ze som medzi jednotlivé dávala papier na pecenie-stací malý kúsok.
kucharronald
Jé, jé a ešte raz jé! :))) Naozaj ich ľahko spravíme aj doma :) Nemusím kupovať, ďakujem za recept, sú krásne! :) @julica , ja si už recepty nenechávam v kuchárskej knihe, lebo tam sa len nahromadia a neviem si vybrať, ktorý recept spravím :)) Takto ich rovno vytlačím a aj spravím :)))))) a aj to zmrazenie je dobrý nápad, lebo 17ks nezjeme na 1x :)
janger
@tizian , chcela by som byt tvojim stravnikom :-)))! Tortily kupujem len hotove, ale uz nebudem...Len si musim pockat, kym si zase spravim zasoby polohrubej muky, lebo tu tu nemam. Alebo mohla by byt aj hladka?
tizian1cat
@ja myslim, ze kludne moze byt hladká, v povodnom recepte bolo all purpose, tak som dala polohrubú, viem napr. ze v Rakúsku nemaju polohrubú, len universal, podobne to musi byt aj u vás. P.S. moj hlavny stravník povedal, ze koniec, zamkne mi kuchynu, ide chudnut, mám zákaz varenia, xixixi
maartina
ďalší super recept ...väčšina tvojich receptov ma úplne "dostala" :)), musím tiež vyskúšať
maartina
dnes som si ich robila na obed, super rýchlovka, žiadna "pipľačka" a sú neskutočne výborné ...už nikdy viac kupované
nika19
Toto je naozaj super recept, vyskúšala som, a veľmi mi to chutilo. A nie len mne ale aj priateľovi, len ja som namiesto kelu použila ľadový šalát a paradajkovú omáčku som spravila sama, aby to bolo 100% bio
keď som to pripravovala priateľovi tak som do paradajkovej omáčky pridala trocha orestovaného kuracieho mäsa aby mal do čoho zahryznúť ..... Ďakujem za super recept
jatanika
tak sa pridávam k chváliacim... skúsili sme a sme tiež spokojní....dík za recept...
ailuj82
Dnes som robila tortily, veľmi chutné, ďakujem za recept... :)
lucylee
tak toto sa zíde, je naozaj nehorázne, čo za ne pýtajú v obchode
glosterka
@Tizian1ca , výborný recept! Ďakujeme. :-) Nemala som bylinkovú soľ, tak som dala 1 ČL soli a 1 ČL provensalského korenia. To bola óda na Tortily!!! :-)
tornadolue
Aj ja som skúsila a podarili sa :) Ale pomiešala som polohrubú bielu múku s hladkou celozrnnou 1:1
lucylee
@tizian pouzila som hladku muku, lebo polohrubu som nemala. S cestom sa robilo super, ale po upeceni boli dost tvrde.
Nevies, cim to moze byt? Nechala som ich uplne sa nafukovat na panvici, ty pises, ze obracat, ked sa zacnu tvorit bublinky. Mozno tym?
havla
Po rokoch som objavila tvoj vynikajúci recept na tortily. Robila som ich prvý raz a určite nie posledný. Cesto výborné, dobre sa s ním pracuje. Sú celkom rýchlo urobené. Len som nevedela na ako hrubo ich mám rozvaľkať. Robila som ich väčšie a tým mi vyšlo 8 ks. Moc ti ďakujem za recept.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia