Biele čili fotorecept

babav - fotkababav, 1. februára 2011
Biele čili (fotorecept)
Foto: babav

Jednoduche ,rychlo pripravene ,chutne a zdrave jedlo z kuracieho masa a bielej fazule.

6
porcií
10 minút
príprava
25 minút
tepelná úprava

Suroviny

4 polovice, bez kože
2 PL
1 velka
1 ks
4 cl
podla chuti
podla chuti
1 konzerva (1 1/2 salky)
2 šálky
1 a 1/2 šálky
3/4 šálky
1 šálka alebo iný ľahko taviteľný syr




Postup

  1. 1

    Potrebujeme:

    Biele čili (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Kuracie prsia nakrajame na kocky,cibulu a chili papricku nasekame ,fazulu a kukuricu precedime a oplachneme studenou vodou, konzervu kondenzovanej kremovovej slepacej polievky otvorime(mozno ju nahradit zaprazenym slepacim vyvarom).

    Biele čili (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Maso osmazime na horucom oleji ,aby sa zatiahlo.Pridame cibulu,chili papricku,chili korenie a sol.Dusime pod pokryvkou za obcasneho miesania az do zmaknutia masa (20 minut).

    Biele čili (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Pridame polievku zriedenu s vodou, fazulu,kukuricu a zahrejeme do varu.Znizime teplotu , varime dalsich 5 minut a jedlo je hotove.

    Biele čili (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Servujeme horuce posypane nastruhanym tvrdym syrom .Dobru chut!

    Biele čili (fotorecept) - obrázok 5

Diskusia k receptu

wevewe
nooo preco nie? vyzera to dobre a pravdupovediac, ja tu "cervenu verziu" moc nemusim....takze toto urcite skusim...len zda sa, ze par surovin z rozpisu "uslo" ;-)
babav
Mala som velky problem s vlozenim receptu. Suroviny mi opakovane zmiznu (??) .Dokladam ostatne ingrediencie:1 konzerva(1 1/2 salky)kondenzovanej kremovej slepacej polievky,2 salky bielej fazule z konzervy,1 1/2 salky sterilizovanej kukurice ,3/4 salky vody na zriedenie a 1 salka tvrdeho,lahko tavitelneho syra (Cheddar,..)
jody
No sranda, varila som nieco dost podobne, pridam to az o par dni, nech to nejde tak za sebou. Vdacne jedlo, urcite vynikajuce. :-)
bazulienka
Vyzerá to dobré.@babav ,kde dostať tu krémovú polievku? Ja som sa s ňou ešte nestretla.Určite vyskúšam....:)
babav
@bazulienka , neviem ti povedat ci ju dostat vo vasich obchodoch ,preto som v bode 2 pripisala ,ze ju mozno
nahradit zahustenym kuracim vyvarom ;-)
lucylee
Vsetci, ktori sa zaujimaju o tento recept-kremovu kuraciu polievku dostat v Mark and Spencer a ja sa tuto urcite dobrotu chystam varit coskoro :)
babav
@lucylee , vdaka za radu, si mila ! Urcite sa oplati vyskusat,
hlavne teraz v lete,ked sa cloveku nechce travit dlhy cas
pri horucom sporaku;-)
lucylee
Presne. Ma prist svokor, ideme prerabat kuchynu, tak chcem navarit pre neho a manzela nieco z jedneho hrnca a syte. Takze cez vikend idem na to :)
lucylee
Uvarene, vsetkym velmi chutilo. Je to naozaj rychlovka. Dakujem za recept.