Brokolicová superzdravá panvička fotorecept

tizian1cat - fotkatizian1cat, 26. januára 2011

Pôvodne som toto jedlo chcela nazvať "plavkový obed", lebo vzniklo ako následok vyskúšania nových džínsov, kúpených cez internet. Kedže leto sa blíži, aj keď Zobraziť celý popisPôvodne som toto jedlo chcela nazvať "plavkový obed", lebo vzniklo ako následok vyskúšania nových džínsov, kúpených cez internet. Kedže leto sa blíži, aj keď vonku sneží, treba si trošku vstúpiť do svedomia. P.S. po zjedení toho báječne zdravého obeda som náhodne klikla na @enerrgizer:egg.karré a musela som vypnúť počítač, lebo ani tesné džínsy by ma nezastavili pred vypľundrovaním chladničky..:-)))

2
porcie
10 minút
príprava
15+10 minút
tepelná úprava

Suroviny

1 ks, stredne veľká
1 ks biela časť, (menší)
6 ks , väčšie
1 ks, veľká
2 ks
2 PL, alebo kyslú smotanu
2 PL, strúhaný
1 PL
1  strúčiky
200 ml, hustejšia




Postup

  1. 1

    Očistíme si brokolicu, rozoberieme na ružičky a dáme do hrnca s vodou.

    Brokolicová superzdravá panvička (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Pridáme paradajkovú šťavu, popučený cesnak, soľ a uvaríme takmer domäkka. Ja vždy varím brokolicu alebo karfiol takto, jednak majú potom lepšiu chuť a po vybratí zeleniny mi ostane chutná paradajková polievka, ktorú ešte trochu zredukujem a posypem strúhaným parmezánom.

    Brokolicová superzdravá panvička (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Na panvičke si na olivovom oleji opražím nakrájaný pór, pridám šampiňóny na plátky a červenú papriku. Mierne osolím.

    Brokolicová superzdravá panvička (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Pridám pokrájanú brokolicu a opražím.

    Brokolicová superzdravá panvička (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Medzitým si šálke zmiešam 2 bielky a 2 PL creme fraiche (robila som podľa @honestka s miernou "light" modifikáciou - zmiešala som pol kelímku šľahačkovej smotany s pol kelimkom smotany na varenie a pridala som 2 PL kefíru- výsledok bol aj tak úžasný).

    Brokolicová superzdravá panvička (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Túto zmes som vyliala na opraženú zeleninu a rýchle premiešala, aby rovnomerne stuhla. Odstavila som z ohňa, dochutila čiernym a kari korením.

    Brokolicová superzdravá panvička (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Nakoniec som už v miske posypala zeleninku strúhaným parmezánom. Najedla som sa ako sedliak na hodoch a pritom môžem byť bez výčitiek svedomia. Pravda, @enerrgizer -ove egg karré som radšej rýchlo vypla..:-)))

    Brokolicová superzdravá panvička (fotorecept) - obrázok 7

Diskusia k receptu

julica
zaujímavý nápad s tými rajčinami, celkom si to viem predstaviť. mne by to chutilo aj bez diéty :)
danculka
Vyzerá to dobre,brokolica v tejto kombinácii je chutná , ukladám,,,
julica
Ako všetkých odradilo to slovo zdravé :)
dida99
takéto jedlá mám veľmi rada, najmä pre tú stratu výčitiek svedomia :-))
už to mám v KK a zajtra si to urobím
dida99
a ešte sa pritom aj polievka navarí, super !
dajanca
samé dobroty nám tu ponúkaš.... :-)
v tom je to umenie... aby to bolo krásne, chutné a navyše aj zdravé... nech človek môže dobre zaspať bez toho, aby ho ťažil žalúdok (a niekedy aj svedomie.... :-)))
tizian1cat
@dajanca : to je z núdze cnost, u nás v práci som za 25 rokov, co tam robím , bola dokopy asi 5x na obede, vzdy som mala nafucané brucho a zaludocnu kyselinu. A kedze straaaaaaaaaaaaaaasne rada papam a nechcem sa kotúlat po ceste, musim vymyslat nieco, co zasýti, je zdrave a tiez chutné. Som rada, ze sa ti páci...:-)))
dajanca
@tizian1cat : aj tak obdivujem tvoju fantáziu a odvahu experimentovať... to mne chýba a tak sa inšpirujem na vareche :-))
Skutočne neviem, čo v tých stravovacích zariadeniach s tým jedlom stvárajú, tiež som vypila hektolitre Fatry a Malox bol doplnkom mojej kabelky... :-)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia