Sypaný tvarohový koláč

sissi29 - fotkasissi29, 25. januára 2011
Sypaný tvarohový koláč
Foto: sissi29

Jednoduchý a rýchly koláč

12
porcií
10 minút
príprava
45 minút
tepelná úprava

Suroviny

2 hrnčeky
3/4 hrnčeka
1 ks
Tvarohova plnka:
3 ks
1 hrnček
400 ml
 za hrsť
120 g




Postup

  1. 1

    Na maslom vymastený plech dáme 1/2 múkovej zmesi, na to sa nalejeme tvarohovú plnku ktorú si pripravíme zmiešaním všetkých surovín a dáme druhú polovicu múky. Navrch pokrájame maslo a dáme piecť do rúry asi na 45 minút.

Diskusia k receptu

orchidea
Robievam, je výborný. Ja však tvaroh rozdrobím na tú sypkú vrstvu, pocukrujem, posypem hrozienkami a vanilkovým cukrom a na vrchnú vrstvu rozlejem rovnomerne 4 dl mlieka zmiešané s 2 vajíčkami a 125 g rozpusteného masla.
Ukladám si aj tento tvoj recept, rada ho vyskúšam, nepochybujem o tom, že je tiež výborný.
sjuz
tento mám veľmi rada, mňam!
ejta
Práve v sobotu som ho robila a vymyslela som zlepšovák, lebo mne sa vždy doteraz stalo, že naspodu koláča ostala suchá múka. Takže som teraz pol masla nakrájala naspodok, trochu rozpustila v rúre, aby pokrylo celé dno a zvyšnú polovicu nakrájala navrch. A takto bol úplne super !
1x lianka
babi
vždy som sa bála týchto sypaných koláčov, ani som ich nerobila, ale tá varianta od @orchidea sa mi páči, možno sa odhodlám
remcula
Jinak řečeno "Suchý koláč s tvarohem", nebo taky "Švédský koláč" Je vynikající.
aja1616
Robila som v sobotu. Najskôr som bola dosť sklamaná, lebo keď som ho odkrojila, tak na dne plechu mi ostala riadna vrstva múky. Do druhého dňa sa však odležal, krásne zmäkol a tá múka asi priľnula ku koláču. Takže v nedeľu bol úplne super. Len je dosť sladký. Dala by som menej cukru do plnky.
elisticka
este som taketo kolace nepiekla a nasla som tvoj teraz ked si ho zverejnila som bola v spitali....a veru vyskusam:-))




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia