Ťavie hrby

ursula4 - bez fotkyursula4, 23. januára 2011

Tento recept som videla v TV,mám ho odskúšaný a u nás je veľmi obľúbený.

4
porcie
50 minút
príprava
30 minút
tepelná úprava

Suroviny

4 ks
4 plátky
4 ks
4 plátky
100 g




Postup

  1. 1

    Najskôr si uvaríme ryžu,necháme vychladnúť.Zatiaľ si pripravíme mäsko:kuracie prsia mierne naklepeme cez fóliu,osolíme,okoreníme a sprudka opečieme na oleji.Opečené mäsko preložíme do pekáča,natrieme horčicou,položíme plátok šunky,koliesko ananásu,kôpku ryže a na vrch plátok syra.Podlejeme šťavou z ananásoveho kompótu a výpekom a dáme zapiesť.

  2. 2

    Ak chcete mať väčšie porcie,tak na mäso dajte 2 kôpky ryže a na to dva plátky syra,budete mať dvojhrbú ťavu.

Diskusia k receptu

evia
zaujímavé, neviem si predstviť tú chuť, keďže ananasový kompót je sladký, ale za vyskúšanie to stojí
ursula4
@evia máš pravdu,že kompót je sladký,ale mäsko je osolené,šunka je slaná a syr tiež.Neboj sa tejto kombinácie,vôbec tú šťavu nebudeš cítiť
evanaaa
Podobná kôpka ako pri mojich krkovičkových vežiach, aj tam sa dávalo kolečko ananásu, ktoré som zamenila za kolečko z kyslejšieho jablka, zdalo sa mi to lepšie, ale aj toto treba vyskúšať.
renfri
Poznam, velmi dobry a hlavne chutni recept :D
baboja
Maso s ananasom je velmi dobra kombinacia.Urcite vyskusam.
maartina
mám rada kuracinku s ovocím, s ananásom to môže byť tiež veľká dobrôtka ...vyskúšam
salinka
Túto dobrotu som jedla na jednej oslave. Je to naozaj veľmi chutné, treba vyskúšat.
ursula4
@salinka ďakujem.Práve dnes som túto dobrotu pripravovala pre návštevu z príležitosti narodenín môjho manžela.Som veľmi rada že všetkým chutilo a tiež aj tebe.
salinka
Ja som rada, ze som nasla tento recept, lebo som si uz nepamätala uplne presne poradie, v akom to bolo zapecene. Vedela som len nazov a ze tava mala dva hrby:-) A to najhlavnejsie: ze mi to vellmi chutilo:-)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia