Zdravá cereálna pochúťka s jablkami a malinami

varticek - fotkavarticek, 22. januára 2011
Zdravá cereálna pochúťka s jablkami a malinami
Foto: varticek

Toto je môj obľúbený recept - vždy, keď ma pochytí chuť na sladké. Je rýchly a zdravý. Najlepšie chutí ešte teplý.

2
porcie
10 minút
príprava
15 minút
na 190 °C

Suroviny

2 ks
1 hrsť, mrazené
2 hrste
1 ks
60 g, alebo rastlinný tuk
1/2 ČL




Postup

  1. 1

    Jablká ošúpeme a nastrúhame na hrubom strúhadle. Vymastíme si maslom zapekaciu misu a na spodok dáme jablká. Na nich navrstvíme maliny a posypeme vanilínovým cukrom a škoricou. Na to nasypeme ovsené vločky a na vrch po celej ploche poukladáme na tenké plátky nakrájané maslo. Pečieme na 190°C asi 15 až 20 minút - že je to hotové spoznáme podľa nádhernej vône :-)

Diskusia k receptu

cica2
vyzerá to dobre, vďaka za receptík:)...už je v mojej kk
dajanca
vyskúšam, ale nebude to dokonalé..... nemám maliny, budem musieť improvizovať :)
vavan
vyzerá to skvele,určite vyskúšam ukladám do KK
diabambulka
všetkým odporúčam,tiež si to robievam a nestihne to vychladnúť, čo je to také dobré, myslím že kedysy ho ukazoval v TV Igor Bukovský, ale čisto s jablkami. Naozaj výborná a zdravá vec:-)
varticek
dajanca, to je na tomto recepte práve super, že sa dá všelijako obmieňať podľa toho, čo má človek práve doma :-)
glumik
hmmm, tak normálne som dostala chuť na túto mňamku. idem sa pozrieť do mrazničky či mám maliny.
bubadlo
mnam, urcite by to boli super aj s cucoriedkami :)
susanap
super malinky mame domace zmrazene a stale som rozmyslala co s nimi - tak teraz uz viem. Urcite vyskusam.
wighy
mnaaaam tak toto urcite vyskusam. Jednoduche a zdrave :)). Dakujem ukladam do KK




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia