Mozzarela podla Egrešky

hubarka35 - fotkahubarka35, 18. januára 2011
Mozzarela podla Egrešky
Foto: hubarka35

bola som nadšená týmto receptom,objednala som syridlo,dnes prišlo a podho robit syr-no nadšenie opadlo z 4 litrov mlieka mi vyšlo 320g mozzarelky.chuti inač vyborne.

3
porcie
10 minút
príprava
10 minút
tepelná úprava

Suroviny

4l  kravské
2čl
menej ako štvrt čl.
 do nálevu




Postup

  1. 1

    použila som taketo syridlo práškové-1 sáčok je na 50litrov mlieka

    Mozzarela podla Egrešky - obrázok 1
  2. 2

    zohriala som mlieko s kyselinou citr.primiešala syridlo,ihned sa začalo mlieko zražat.

    Mozzarela podla Egrešky - obrázok 2
  3. 3

    cez gázu som ho precedila.

    Mozzarela podla Egrešky - obrázok 3
  4. 4

    nechala odkvapkat

    Mozzarela podla Egrešky - obrázok 4
  5. 5

    vyšla mi takato hrudka tá mala 550g,ohrievala som ju v mikrovlnke.

    Mozzarela podla Egrešky - obrázok 5
  6. 6

    a vypracovala z nej dve mozzarely-obe maju 320g.tie som dala do nálevu zo srvátky,vody a soli.

    Mozzarela podla Egrešky - obrázok 6

Diskusia k receptu

hubarka35
dakujem len som trošku sklamaná-ale len trochu-že jej nebolo viac...nevadi-nabuduce robim korbáčiky z tej hrudky....
andys
@hubarka35 nevešaj hlavu, mozarelka je nádherná a určite chutí výborne. A máš istotu, že je zaručene čerstvá :)
andys
Jeje, až teraz som si všimla, že na obrázku si odfotená so zajačikom :))) Aj my máme ;)
honestka
@hubarka : nebud sklamana tou vahou. zalezi na mlieku aku tukovu hodnotu ma. Ja ked donesiem priamo z farmy ozaj od kravy, ktoru dojili pocas nasej pritomnosti, vzdy sa mi odvari o taku tretinu viacej tvarohu, ako ked prideme a mlieko nas uz caka, takze asi ho tiez riedia, hoci na kvalitu si vobec nestazujem ani tak. takze ak niekoho poznas co ma kravku a predal by ti 4 l mlieka- vtedy by si mohla porovnat. ale cerstvosti sa nevyrovna ziadny obchod- ani deli sa neda kompletne doverovat. A ozaj sa ti podarila dobre. Inac by ma zaujimalo, ako si odhadla, kolko syridla mozes dat, ked je to na velke mnozstvo- mozno aj na tom zalezi...
amelie
@egreska , honestka má asi pravdu, keď kúpim mlieko od farmárov, usadí sa mi na ňom hrubá vrstva smoltany. Mlieko z automatu je čerstvé, chutné, ale smotanz na ňom niet:-(
amelie
Tá smotana teda ale šantí, koťuha jedna:-) Moje oči zjavne tiež.
samanka
no supééér...už som si aj ja kúpila syridlo, máme mozarellu veľmi radi...podarila sa Ti..
veronka8
no paráda........ aj mna by zaujímalo kde dostať syridlo?
sovka62
@hub árka, ale veď to máš veľmi dobrú výťažnosť. Z 10 litrov mlieka sa bežne pripraví cca 1,5 kg syra. Takže si iste mala dobré mlieko a aj to syridlo je zrejme kvalitné. Už aj ho idem hľadať na nete, my predávame len tekuté, toto by obohatilo sortiment a bolo by vhodné i pre tých, ktorí chcú syr robiť len občas.
sovka62
Už som aj našla, presne také, aké máš na obrázku. Zajtra sa skúsim dohodnúť s dodávateľom. Ďakujem.
evanaaa
Aj mne sa nezdá málo, i keď 4 l mlieka by ma vyšli asi na 2.50 euro najmenej, a mala si dva krát tých 320 g, alebo dokopy obe? Potom by to bolo trochu málo, ale je to domáce a čersvé. Aj mňa by zaujímalo syridlo ale aj jeho cena, koľko si zaň dala, napíš nám to, prosím. Dík.
evanaaa
Alebo aj ty Samanka to môžeš sem dať, cenu a kde si kúpila.
alexdidi
Mne sa to veru nezdá výhodné, ak zo 4l mlieka 320g mozzarelly, ale možno je chutnejšia?
evanaaa
Práve na to som sa pýtala, či jedna hrudka mala toľko, alebo obe dovedna. Uvidím, čo odpovie Hubárka.
bozulka
V mladosti som často čarovala s mliekom pokiaľ som mala domáce.Robila som tvaroh,deťom miláčikov,milovala som domáce kyslé mlieko pekne chladené s pečenými zemiakmi a masielkom...no,ale teraz mi ostávajú už iba markety...Škoda ,aspoň tie uličné mliekarne/predajne mlieka a mliečnych výrobkov/ mali ostať.Tie mi veľmi chýbajú.
hubarka35
no až dnes vám možem napisat,obe hrudky vážily tolko,dnes som ju jedla tu mozarelu je vyborná,to syridlo som si objednala cez net,kuknite egreškinu mozzarelku tam je link v jej komentároch,tam som to objednala v piatok a v utorok doobeda už mi poštárka doniesla tu dobierku...stalo ma to 10.32 aj poštovné+dph,a najmenej 5 sáčkov sa dá objednat-inač mlieko som neriedila ničim...no idem kuknut tu srvátku či neskysla náhodou....dakujem za komentáre....
hubarka35
a to som len odhadom tam nasypala syridla menej ako štvrt kávovej lyžičky som dala....
sovka62
@hub árka, ďakujem za tip. Už som objednala sto kusov toho syridla, dohodla som si dobrú cenu, budeme predávať kus za 1 €, to je už konečná cena, takže lepšia ak na nete, lebo tam je do 5 kusov jedno za euro bez DPH a ešte poštovné. Predebatovalo som aj kvalitu a zloženie a dobrá správa je, že na rozdiel od toho tekutého syridla, ktoré predávame, toto je vlastne čistý enzým chymozín. Syr pripravený pomocou tohto syridla pri zrení nehorkne a aj výťažnosť je vyššia, ako pri použití mikrobionálneho tekutého syridla. Takže vrelo odporúčam.
hubarka35
no podakuj aj egreške ona stou mozzarelou došla-a zas ked niečo chcem tak to musim mat a skusit to-dala som malej tej srvátky za pohár vypit-vypila asi jej chutila...@sovka62 a čo mate daky obchodik,
klaura
@sovka62 budeme si aj my môcť kúpiť u teba ? myslím cez poštu, nie osobne ... :)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia