Studená vianočná torta

dida99 - fotkadida99, 22. decembra 2010

Samotná príprava tohoto ľahkého vianočného dezertu nie je dlhá, čosi trvá iba to chladenie :-)

10
porcií
60 minút
príprava

Suroviny

0,5  l
6 ks
28  dkg
1 ks
trochu
15 g
6  ks
10 dkg
6  lyžíc
25 dkg
10  dkg
1 kelímok
  rôzne




Postup

  1. 1

    Víno, žĺtky, cukor, šťavu z celého pomaranča, kôru z pomaranča a citrónu šľaháme vo vodnom kúpeli do zhustnutia. Kôru potom vyberieme.

  2. 2

    Vo víne alebo v čaji rozpustíme želatínu a po troškách zašľaháme do teplého krému. Šľaháme až do vychladnutia. Potom do krému zľahka vmiešame sneh z bielkov.

  3. 3

    Tortovú formu vymažeme dobrým olejom a naplníme polovicou krému a necháme stuhnúť v chladničke. Na to pokladieme v rume namočené piškóty, kandizované ovocie a ananás. Zalejeme druhou polovicou krému a necháme dobre vychladiť.Položíme na misu, odoberieme rám z tortovej formy, ozdobíme šľahačkou a čerstvým ovocím a podávame.

Diskusia k receptu

sailero
pomohla by krasna fotka, ale za vyskusanie to stoji= alkohol, piskoty a ovocie je vzdy dobra kombinacia. Tu mi nechyba ani moja oblubena COKOLADA v kazdom sladkom jedle.
dida99
nemám foto, lebo som ju tento rok nerobila :-) ale recept mám odskúšaný, je veľmi ľahkej jemnej chuti, obrázok nabudúce pridám, keď ju budem robiť :-)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia