Valčeky s chilli

tothka - bez fotkytothka, 15. decembra 2010
Valčeky s chilli
Foto: tothka

Takéto valčeky som robila dnes po prvý krát, pretože som ich chcela pripraviť na moju oslavu menín. Piekla som ich trošku v Zobraziť celý popisTakéto valčeky som robila dnes po prvý krát, pretože som ich chcela pripraviť na moju oslavu menín. Piekla som ich trošku v predstihu, pretože sama som nevedela čo mi z toho vzíde. No môžem povedať že sú priam prudko jedlé, jemne pikantne pálivé a ja by som nimi rada trošku "napáliť" rodinu, veď nie každý má rád sladké a Evu som si trošku okorenila

80ks
porcií
80 minút
príprava
10 minút
na 175 °C

Suroviny

200 g
100 , (tuk)
75 g
3 lyžičky
1/4 lyžičky
1/2 lyžičky
1 PL
1 ks
100 g, biela




Postup

  1. 1

    Z múky, cukru, soli, vajca, masla, kyslej smotany a chilli korenia vypracujeme cesto. Zabalené do fólie necháme ho aspoň hodinu v chladničke

    Valčeky s chilli - obrázok 1
  2. 2

    Z odležaného cesta formujeme valčeky hrubé asi 1,5 cm a dlhé asi 4 cm. Valčeky uložíme na plech vyložený papierom. Pečieme v predhriatej rúre na 175 stupňov asi 15 min.

    Valčeky s chilli - obrázok 2
  3. 3

    Hotové necháme dobre vychladiť a vychladnuté namáčame do bielej čokolády, ktorú si roztopíme vo vodnom kúpeli

    Valčeky s chilli - obrázok 3

Diskusia k receptu

emikenator
je to fajn, ja ich tiez robievam, len davam namiesto bielej cokolady bielu polevu a robim ich uzsie, a velmi pekne to vyzera
tinca
chilli sa s čokoládou kamaráti
pamacka
supééér ,prekvapím priateľa on chili môže,ja pikantnú chuť ,,nemusím ,, no tieto koláčiky spravím tento víkend
baboja
Su perfektne.Ked som urobila cesto bolo jemne pikantne.Len som sa k peceniu hned nedostala,az po troch tyzdnoch a kolaciky su pikantne az moc.Asi sa to cili neak rozlezalo.No nevadi,bude lepsie travit.
hubarka35
určite su chutne,no čo by u nas povedali neviem na tu pikantnost,ja možem občas pikantne,takže si ukladam receptik
hubarka35
určite su chutne,no čo by u nas povedali neviem na tu pikantnost,ja možem občas pikantne,takže si ukladam receptik
cica2
zaujimavý receptík a krásne to vyzerá!!!....ale neviem si predstaviť tú chuť...asi treba len vyskúšať, tak ukladám do svojej kk :)
tothka
@cica2 sú fakt dobé a pikantné, díky za záujem ak ti môžem zo skúsenosti poradiť, keď ich budeš piecť, sprav ich dlhšie a tým pádom budú aj tenšie a budú lepšie vyzerať. Tie na obrázku som robila po prvý krát, takže vlastná skúsenosť.
jerica
je to tak ako si napísala , len ja som potrebovala dostať náladu na varechu,škoda nie som na svojom PC , fotku pridám až večer,je ostrý ako britva,určite má aj sto rokov.
1365_1270586392 - profilový obrázok
esi
esi
mám si to zaradiť medzi slané alebo sladké koláčiky.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia