Vianočný závin od babičky fotorecept

aljuschenocka - bez fotkyaljuschenocka, 13. decembra 2010

Prevonia Vám domov medom, škoricou, klinčekmi - a najkrajšie sviatky roka môžu prísť :)

8
porcií
40 minút
príprava
25 minút
tepelná úprava

Suroviny

Cesto:
220 g
1 PL, tekutý
2 ks
90 g
 trochu mletej škorice s mletými klinčekmi
 najemno nastrúhaná
Plnka:
200 g, pomleté
50 g
  so škoricovým cukrom
Na potretie:
1 ks




Postup

  1. 1

    Z múky, práškového cukru, vajec, medu, mletej škorice, nastrúhanej citrónovej kôry amletých klinčekov vypracujeme cesto a odložíme ho na chvíľu do chladničky.

    Vianočný závin od babičky (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Odležané cesto rozvaľkáme na pomúčenej doske (môžme ho pokojne rozvaľkať dosť natenko, pretože pri pečení trochu "vybehne").

    Vianočný závin od babičky (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Rozvaľkané cesto potrieme slivkovým (alebo marhuľovým či ríbezľovým) lekvárom. Posypeme ho pokrájanými hrozienkami, pomletými orechmi a kakaom zmiešaným so škoricovým cukrom, navrch dáme ešte niekoľko plátkov masla. (Namiesto kakaa s cukrom a maslom môžte použiť aj nastrúhanú tmavú a bielu čokoládu).

    Vianočný závin od babičky (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Cesto zvinieme do rolády. Potrieme ho rozšľahaným vajcom a preložíme na naolejovaný a pomúčený plech, príp. vyložený papierom na pečenie. Pečieme vo vyhriatej rúre pri 170°C, 20 - 25 minút.

    Vianočný závin od babičky (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Upečený perníčkový závin pokrájame a ozdobíme podľa svojej fantázie :) Dobrú chuť a krásne sviatky!

    Vianočný závin od babičky (fotorecept) - obrázok 5

Diskusia k receptu

olincok
tento závin robievam ale pridávam tam aj kokoa .chuti výborne
evanaaa
Už len tá plnka - lekvár, orechy, je dobrá, nieto ešte celý závin.
babav
Krasny zavin,niet nad recepty od babiciek,tie nikdy nesklamu!
bababa
Ja mam trochu iny recept na medovy zavin, ale urcite vyskusam aj tento lebo sa mi zda ze bude dobry
megic
je vyborny ale ja pridavam susene slivky marhule hrozienka a posekane orechy aj mandle namiesto kakaa a je bitka on
olincok
tento závin robievam ale pridávam tam aj kokoa .chuti výborne
evanaaa
Už len tá plnka - lekvár, orechy, je dobrá, nieto ešte celý závin.
babav
Krasny zavin,niet nad recepty od babiciek,tie nikdy nesklamu!
bababa
Ja mam trochu iny recept na medovy zavin, ale urcite vyskusam aj tento lebo sa mi zda ze bude dobry
megic
je vyborny ale ja pridavam susene slivky marhule hrozienka a posekane orechy aj mandle namiesto kakaa a je bitka on




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia