Žuvam žužu

johny46 - fotkajohny46, 8. decembra 2010

Tento recept mam od kamaráta.Celkom ma zaujal,tak som to vyskúšal a možem len odporúčať.Neviem skade ten názov,ale keď ochutnáte pochopíte.

Suroviny

600 gramov, (rezne)
4 ks
1 ks
1 dcl
1,5 lyžice




Postup

  1. 1

    Prsia narežeme na tenké rezančeky,cibuľu nasekáme na jemno.

  2. 2

    Oddelíme si vaječné žltka a zmiešame so všetkými ingredienciami.Zmes si odložíme do chladničky aspoň na 12 hodín odležať,nech sa uvolnia chute.

  3. 3

    Na druhý deň vyšľaháme sneh z bielkov ktoré nám ostali z predošlého dňa a vmiešame ho do našej odležanej zmesi.Lyžicou tvarujeme medajlonky ,ktoré vysmážame na troche oleja.Podávame zo zemiakovou kašou.Mne najviac chutí s uhorkovým šalátom.

Diskusia k receptu

anina43
rýchle, chutné a ľahké jedlo, takéto mám rada
bedrunka
takto isto robím bravčové karé, ale pác urobím s celými vajíčkami a bez cibule a nemá to nijaký názov a robievam to už veľmi dáááávno
halina
Výborný recept, ale vyslovuje sa to Švej Ču Žu - transkripcia z čínštiny.
Prepáč, ale je to náhoda, že tento recept poznám. A je to vždy prekvapenie, čokoľvek sa do toho pridá.
babidka
@johny , praveze tvoj nazov sa mi paci lebo je taky svojsky:-) Preto sa nedaj zmiast a volaj to jedlo ako sa ti paci :-) v cinstine "svej cu zu" /ako to pocujeme my / znamena pikantne bravcove maso . do neho urcite nejde worcester ani vegeta - su to veci ktore sa v cinskej kuchyni nepouzivaju . Takze tvoje jedlo nech sa vola tak , ako si ho ako autor nazval a vsetko je v poriadku :-)
johny46
Ďakujem,ja to volám tak ako to ku mne prišlo,je mi jedno ,či to niekto prirovnáva k takému ,alebo k hentakému jedlu.
korbacik
Vďaka za recept, robila som pred týždňom, dcére neskutočne chutil - aj mne, ha ha. Úplne k tomu stačil zeleninový šalát alebo niečo kyslé z pohára.
Prajem pekné sviatky, keby som mala viac času, niečo aj ja pridám, no idú vian. prázdniny, pokúsim sa.
evas13
Nepoznám a vyskúšam, veď je to všetko na jedenie a názov je super. :)
sylvinka
Robievam toto tiež s celými vajíčkami,ale skúsim aj takto so snehom.kk
3sandra3
nepoznám tento recept žužu... no môže byť dobrý, vyskúšam