Marcipánové myšky

hubarka35 - fotkahubarka35, 3. decembra 2010
Marcipánové myšky
Foto: hubarka35

tieto myšičky robievam k silvestru ako polnočné prekvapko.....

30 minút
príprava

Suroviny

100g šúpané
100g
  z menšieho vajca
 a poleva na zdobenie




Postup

  1. 1

    Mandle sparime a olupeme.odložime pekne tvarované na ušká.postruhame,pridáme cukor a bielok,spracujeme.

  2. 2

    Vytvarujeme myšky,uložime do košičkov,z rozpolenych odloženych mandiel zapichnime ušká.z polevy očká,nufačiky,chvostiky. niekedy zdobim aj tortu takymito myškami....

  3. 3

    ak chceme viac myšiek robime dvojdavku,z tohto množstva vyde cca 24myšiek.

Diskusia k receptu

strigus
mňam, "lakocinka", sú zlatunké.. teda budeme mať rovnaké prekvapko ;-)
marianne69
No je to zlatunke,...ja si musim na tieto prplacky vytrenovat trpezlivost a najst si na to hlavne cas,lebo sa mi to tak veeelmi paci...
halina
Fajn, už sa teším, že ich urobím, sú veľmi rozkošné...
hubarka35
ja ich tak den pred silvestrom robim,jak mam čas,ovsem ked nerobim,lebo pracujem v nepretržitej prevadzke,asi na štedry den robim....inač nieje to prplačka,ide to rychlo...
danculka
Myšky sú zlaté,neviem,či by som ich videla ,sú maličké a to už mne vadí robiť,ale si ich uložím, možno ich urobí dcéra.
sovka62
Vlani ich robila sestra a priniesla z nich aj k nám. Až mi bolo ľúto ich zjesť.
mariaklara
Pomóóóc, vidím biele myšky, dúfam, že to nieje so nmou až také zlé. cha, cha, cha. Sú zlatučké, ukladám do KK.
klaura
urobím tiež na Silvestra ... to bude prekvapenie ... :)
veľmo sa mi páčia ...
hubarka35
Dakujem vam všetkym,raz som robila 32 myšiek na torticku to k narodkám,no nemám foto skoda....bola pekná...
helca103
tak toto je krása..... asi by som už na to nemala trpezlivost...ale ukladam človek nikdy nevie
celka
Krásné myšky. Kdysi jsem je dělala ale z kokosového těsta, ocásek byl
párátko a očička z rybízové marmelády.
alexdidi
Krásne sú mišičky...trpezlivosť by bola aj s tvarovaním by som nemala problém, ale marcipán som už robila rovnakým spôsobom a nevydaril sa. Nechcelo sa mi to dobre spojiť do pekne tvárnej hmoty. Pritom som mandle mlela 2x na kávovom mlynčeku, aby boli jemné. Kde som robila chybu?
hubarka35
no ja som mlela na orechovom mlynku tie mandle a práškovy cukor preosiala...
mamenka
@alexdidi , marcipán sa pekne dotvaruje až vtedy, keď ho budeš v rukách (pekne z jednej do druhej) hniesť aj 45 minút. Teda, keď sa ako-tak spojí, tak ho valcuješ v dlaniach. Musí byť krásne hladký. Na to treba trpezlivosť. S bielkom tiež opatrne, ale výsledok stojí za to. Potom môžeš z marcipánu už urobiť-vytvarovať čokoľvek.
3sandra3
jéééj, aké krásne myšky tu na mňa pozerajú,,, dúfam, že som si viac nevypila :-))
perla61
Sú nádherné a celkom určite ich urobím na najbližšiu oslavu a budem všetkých presviedčať, že ja žiadne biele myšky nevidím,lebo som nepila ,ale oni sú už asi na mol. Už sa teším na tú "psinu".Vďaka za super nápad!!!




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia