Ostré stehienka

remcula - fotkaremcula, 20. novembra 2010
Ostré stehienka
Foto: remcula

Toto jídlo není vhodné pro děti, pouze pro milovníky ostrých pokrmů.

2 porce
porcie
40-45min minút
na 200 stupňů °C

Suroviny

2 kusy
2 kusy
5 stroužků
10 kusů
1 lžička
3 lžíce
1 lžička
1 lžička sladká
1/2 lžičky
1 lžička




Postup

  1. 1

    Z uvedených ingrediencí si vytvoříme marinádu, do které vložíme mírně osolená kuřecí stehna. Můžeme je nechat marinovat přes noc, ale pak je třeba počítat s tím, že budou opravdu hodně pikantní. Jinak je stačí marinovat 2 hodiny. Pak dáme do pekáčku, mírně podlejeme vodou a pečeme dorůžova.

    Ostré stehienka - obrázok 1

Diskusia k receptu

sracz
Wouuuuuuuh, Remcuľka, vynikajúci recept k partičke -pětníkového- pausírovaného mariášu! Teším sa až Tvoj recept zrealizujem v praxi! A čo ešte povie priateľ Kimlo, náš Chillicowboy from Záhorie?! Perfektný nápad i jeho realizácia. S úsmevom od ucha k uchu si spomínam na moje tri, a dúfam že aj posledné, úlety s feferónkami (radšej sa nebudem rozpisovať, lebo by môj brat z -vihodu- urobil zo mňa ešte väčšieho Herodesa a myta Kadláře ako doteraz! Ďakujem a s chuťou do ďalších super nápadov! Hej a tie -ohnivé kurstehienka- je treba -hasiť- jedine plzňou dobre vychladenou na 7. schodíku!
dorisa
Mnam, ja som mala dnes len to, čo pozostavalo zo včera, si ma riadne nabudila, takéto kuracie stehienka. Feferonočky mám, tak len varit!
kimlo
určite to niekedy vyskúšam... :-)
remcula
Díky moc všem.. @sracz ty mne umíš fakt rozesmát i potěšit-dar od Boha!! :-)) Tvé úlety si umím představit i bez popisu..:-))..myta Kadláře..:)). No, hasit by stačilo i Radegastem!!
altyn
Určite vyskúšam a nechám cez celú noc aby poriadne "pretiahlo" dutiny... :-))))))))
jody
Stiplave my mozme, mame plechove huby, ukladam. :-)
marikasu
Mňam, milujem takého pálivé jedlá, nedá mi neskúsiť :-))
evanaaa
Kata Mydláŕe já neznám, ale tohle bych si dala, Remcula, ty máš rada štiplavinky? Ja tak mierne, pikantne.
remcula
Ano, já mám ráda hodně pikantní, ale dnes už nesnesu tolik, co kdysi.
etika
chilli je veľmi zdrave,podporuje peristaltiku čriev, určite tento recept vyskúšam.
babulienka
To beriem mam rada palive drazdim si tak traviace ustrojenstvo lebo nemam zlcnik.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia