Škoricové osie hniezda - slimáčiky fotorecept

katkat - fotkakatkat, 7. novembra 2010
Škoricové osie hniezda - slimáčiky (fotorecept)
Foto: katkat

Chcela som napísať, že tento recept mám rada, lebo je jednoduchý a rýchly. Potom som si uvedomila, že ho mám rada hlavne preto, lebo Zobraziť celý popisChcela som napísať, že tento recept mám rada, lebo je jednoduchý a rýchly. Potom som si uvedomila, že ho mám rada hlavne preto, lebo je neskutočne dobrý, a byt po ňom vonia škoricou:) Pôvodne ho mám zo stránky videojug.com, kde som ho našla ako videorecept, keď som mala strašnú chuť na osie hniezda:)

15-20
porcií
60 minút
príprava
12-15 minút
na 185 °C

Suroviny

Cesto:
550 g
8 g
70 g
210 ml, vlažné
75 g
2
 štipka
Plnka:
1 PL
200 g
80 g
Na potretie:




Postup

  1. 1

    Fotka potrebných prísad:)

    Škoricové osie hniezda - slimáčiky (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Všetko potrebné na cesto spolu dobre zmiešame, je fajn ak máte kuchynský robot, ktorý to urobí za Vás. Ak nie(ani ja nemám), tak môžte postupovať ako ja, najskôr varechou, a keď už sa nedá, rukami. Hotové cesto dáme vykysnúť, kým neznásobí svoju veľkosť. Ja mám na to taký trik, ktorý som čítala niekde na internete, možno aj na Vareche, neviem:) Vyhrejem si rúru na 70 stupňov, vložím prikryté cesto dnu, vyhrievanie vypnem a cesto krásne(a rýchlo) narastie.

    Škoricové osie hniezda - slimáčiky (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Po vykysnutí rukou vytlačíme vzduch a na dobre pomúčenej doske ho rozvaľkáme

    Škoricové osie hniezda - slimáčiky (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Kým cesto kysne, pripravíme si plnku - zmiešame škoricu, maslo izbovej teploty a hnedý cukor. Ak nemáte hnedý, skúste biely, ja som to s ním ešte nerobila ale nemyslím, že by to mal byť problém. Plnku rovnomerne rozotrieme na cesto...

    Škoricové osie hniezda - slimáčiky (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    ...zrolujeme a nakrájame, zhruba na 2-3cm široké kusy. Poukladáme na plech(vystlaný papierom na pečenie, alebo pomastený a pomúčený) koľko vojde a necháme ich pod utierkou ešte narásť, 15-20 minút. Potrieme zmesou vajíčka a trošky mlieka a dáme piecť.

    Škoricové osie hniezda - slimáčiky (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Po zhruba 15 minútach vyberieme a netrpezlivo čakáme na vychladnutie. Takto to vyzerá dve minúty po dopečení:)

    Škoricové osie hniezda - slimáčiky (fotorecept) - obrázok 6

Diskusia k receptu

dorisa
Takéto robievam, mňam, dala by som si, ja ponukam na oplatku také isté ,ale na slano s hubovou nátierkou.
1x temzy
kucharronald
Mňamky :) Ja sladké moc nemusím, ale možno, že spravím naslano...nepridám toľko cukru a ani mlieka...a plnku si dám syrovú :)))
tatranka
So škoricou robievam aj ja.Najprv som si ich kupovala.Veľmi mi chutili,tak teraz si ich robievam.Máš ich pekné a určite aj chutné.Ku kávičke,je to mňamka.
marienka44
Jedna otazka k priprave cesta: z drozdia si spravime kvasok alebo len tak pomrvene zamiesame do muky?
katkat
@tatranka dakujem!:)
@marienka44 myslim, ze sa to vsetko len tak pomiesa, ja pouzivam susene drozdie, to som tam tiez len tak nasypala a pomiesala
enge149
poznám,je to super koláčik a dá sa plniť aj kakaovou alebo čokoládovou plnkou,/ak nie sú suš.kvasnice, čerstvé treba viacej/,ja mám stále čerstvé alebo zamrazené v alobale,už podľa váhy pripravené na koláčiky..
janaja
Super nápad, už viem, čo najbližšie urobím, tieto škoricové zbožňujeme. Foto s rukou v mise nemá chybu, k receptom je dobré pridať čosi na úsmev.
zdezda
:-))) aj ja ľúbim škoricové, no cez víkend som piekla oškvarkové, pre chlapov :-)))
bea21
Mňam, mám rada škoricove slimáčiky doma upečené
tetuska
škoricové máme doma najradšej, domáce je najlepšie...
cica2
sú krásne, hneď si ukladám:))
moli
Mňamííííííííííí, aj ja také robievam.Tie tvoje sú tiež vkusné :o)
mariaklara
@katka , aká som rada, že som si ich u Teba pripomenula, nerobila som ich hádam rok. Vyskúšam tvoje.
hubarka35
no ja som jedla osie hniezda naposledy asi v škole na obed-je to dlhá doba...a neviem prečo nikdy som ich doma nerobila....ale budem musiet....
lilinka24
akurat som ich vytiahla z rúry a sú vynikajúce, (lepšie ako tie z obchodu) ďakujem za recept :)
kumari
ďakujem, ja som na ne naďabila až teraz a už sa teším na to, že môj syn sa bude až za ušami oblizovať :), lebo aj ja som sa najradšej v tomto prípade zahryzla hneď aj do monitora! :) ako malá som milovala osie hniezda!!! :)
kumari
oprava - by som sa najradšej zahryzla aj do monitora :) ...včas som sa spamätala :) :)
ethanel
Toto mi robieva svokra ked cestujem spat do UK .. mnaaam :) hned by som si dal ... pekna fotecka
alexa73
Keď som uvidela recept , neodolala som , musela som ich upiecť. Recept je perfektný , po slimáčikoch sa len tak zaprášilo ! Vrelo odporúčam !!!!!
michaela1987
Supééééééééééééééééér robievam každé dva tyždne su skvele dakujem :)
janka1986
prave som ich dopiekla a veru, tiez po 6 minutach uz 2 chybaju.. :) manzel strasne chvali. Vynikajuci recept a to cesto je take nadychane, mnaminka. Doporucujem.
sophie11
ja ich robievam podla tohoto receptu uz roky a vzdy maju uspech :) na varechu som sa dostala, ked som hladala prve recepty v zaciatkoch mojho varenia a toto bol jeden z tych uplne najlepsich a najskorsich, ktore som vyskusala... dnes ich robim opat (uz miliontykrat), len som sa naucila, ze musim z dvojitej davky, lebo z jednej je pre nas len taka "trosicka", po ktorej za chvilu ani chyru, ostane len ta super skoricova vona ;) a to ani nie sme ziadna velka rodina, iba takych par labuznikov :)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia