Pšeno na sladko s ovocím

silvia68 - bez fotkysilvia68, 13. marca 2011

Keď deťom zistili celiakiu, po prvotnom šoku som začala hľadať alternatívu, čo všetko môžu jesť. Všetko som najprv vyskúšala na sebe. Pšeno má úžasné Zobraziť celý popisKeď deťom zistili celiakiu, po prvotnom šoku som začala hľadať alternatívu, čo všetko môžu jesť. Všetko som najprv vyskúšala na sebe. Pšeno má úžasné vlastnosti, napríklad vás zahreje,má vysoký obsah minerálov a vlákniny. Obsahuje veľa kremíku, ktorý podporuje zachovanie zdravých zubov, nechtov a vlasov.Nevytvára sliz, je vhodný pre ľudí trpiacich zahlienením dýchacích ciest.Obsahuje veľa draslíka, hoččíka, železa, zinku, fosforu , medi a vitamín B.

15 minút
príprava
30 minút
tepelná úprava

Suroviny

1 dcl
3 dcl, alebo mlieko
7 dcl horúca na sparenie
akékoľvek rôzne podľa chuti
štipka




Postup

  1. 1

    Pšeno preberieme. Zalejeme vriacou vodou, premiešame a vodu zlejeme. Zopakujeme spolu 3 krát.Do hrnca dáme mlieko alebo vodu, štipku soli a sparené pšeno. Ked začne vrieť znížime teplotu a 10 min varíme za občasného miešania. Ak máte el.sporák , vypneme, zakryjeme pokrievkou a necháme 20min na vyhriatej platničke dôjsť bez miešania. Na plynovom sporáku odporúčam zakryť ešte utierkou, aby sa udržalo teplo.

  2. 2

    Pripravíme si ovocie.Najjednoduchšie je použiť domácu zaváraninu. Ja si robím čerstvé jablká takto :nakrájam na kocky, posypem škoricovým cukrom , podlejem šťavou z hruškového kompótu a chvíľku podusím . Každý podľa chuti, výborné je to aj s banánom, marhuľami, aké ovocie je práve na záhade alebo v obchode.

  3. 3

    na tanier dáme dusené jablká, na to uvarené pšeno, navrch hrušky z kompótu, posypať škoricovým cukrom a dobrú chuť.

Diskusia k receptu

marcy
veľmi potešil receptík :))),nemáš nejaký s pohankou ?
maartina
...aj ja som veľmi rada tomuto receptu, zajtra bude na raňajky, mňam :)
kukulienka71
ďakujem za nápad, pridala som viac mlieka, aby to bolo redšie, použila som cukor z kokosových kvetov a banán. Skvelé raňajky aj pre dcérku


silvia68
Varíme ho dodnes, dcéra sa celiakie zbavila , ale pšeno nám stále chutí.
sashan
Celiakia je doživotné ochorenie,nedá sa jej zbaviť.
radost
@sashan
moja neter trpela celiakiou v ranom detstve..už dve desaťročia je zdravá..
kakao
@sashan , máš pravdu, ale trúby sa tu do teba obuli.

@radost , v tom prípade to nebola celiakia, ale skôr intolerancia lepku, nečakal by som však, že pochopíš medzi týmito ochoreniami rozdiel.
kakao
@radost , fíha, argumenty sa minuli, verše tiež, prichádza zbraň z rangu najmocnejších,
copy&paste, z toho sa mi tají hrôzou dych! DDDDDDDD
1x kakao
radost
@kakao
ja som dala info tak..ako mala neter uvedené v zdravotnom zázname..neviem-prečo musíš hneď urážať..!!
a dýchaj..
=neb dýchání je mím žitím,odvážiti se přestat dýchat se neodvážim=
/V.Nezval




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia