Kinder koláč

matahari1974 - fotkamatahari1974, 5. novembra 2010

Fajnovučky koláčik

30 minút
príprava
20 minút
na 180 °C

Suroviny

Suroviny:
9
1 l
30 dkg, (margarín)
10 dkg, nahrubo posekané
1
9 PL
3 PL
3 PL
3
3 PL
1,5 PL
1/2 vrecka
 štipka
9 PL
1/2 l
2
Na ozdobu:
 alebo strúhaná čokoláda




Postup

  1. 1

    Cesto : Z bielkou s trochou soli vyšlahame tuhý sneh .Potom pridame 9 PL cukru a šlahame dalej.Pridame muku,prašok do pečiva a dalej pomaly šlahame.Pridame struhanku a nakoniec olej. Pripravime si plech ,na ktorý dáme papiet na pečenie , potrieme ho trocha olejom a na plech dame na hrubo posekane orechy.Na orechy nalejeme cesto a dame piect do ružova.Vyberieme z rury , stiahneme papier.Na ešte teple orechy natrieme nutelu

  2. 2

    Krém: Z 1 litra mlieka , zlatych klasov, 9 žltkov a 9 PL cukru uvarime puding.Chladime vo vodnom kupeli.Maslo vyšlahame do peny a pridame ho k vychladenemu pudingu.Krem rozdelime na dve časti.Do jedneho pridame kakao.Na cesto s nutelou ukladame striedavo kakaovy a vanilkovy krem v malych kopkach .Na vrch kolaca dame slahacku, na ktoru mozeme nastruhat cokoladu alebo posypeme kakaom.

Diskusia k receptu

lidia3
Tento kolač pekavam je vyborny mam ho z televizie bolo to na stv1.
matased
Aj ja ho robievam, je taký výborný, aj pekný, máme ho radi.
marianne69
Kinder kolacik je mnamka,ja radsej slane ako sladke,ale tento kolacik nikdy neodmietnem ani jemu podobne...:-))))
matahari1974
veru je fakt super a jedli ste Nebeské rezy???? Pridam sem aj ten kolač lebo je tiež užasny :o))
dogagador
ahoj, ja ho robim s piskotovym cestom, liter mlieka na cokoladovy puding, ktory nalejem na horuce cesto a hned varim vanilkovy, ktory tiez nalejem este horuci opatrne na kakaovy pouding, na ktorom sa za ten cas vytvoril stuhnuty povrch, necham vychladit, potriem slahackou a posypem grankom, ci nesquikom. Do pudingu nepridavam vajcia, trocha masla.
evanaaa
Niekto do toho pudingu nepridáva vajcia, ale aj tak by ma zaujímalo, Matahari, či ich dáš do horúceho mlieka a potom pridáš puding, alebo už keď tam ten puding zamiešaš - aby sa v ňom neuvarili.. Ináč, myslím, že s vajcami je lepší a aj tak by žľtky zvýšili, tak prečo nie.
matahari1974
evanaaa ,mlieko je studene , pridam žltka a ostatne prisady a uvarím krem.A ten krem nemusite chladiť vo vodnom kupeli ak nechcete,len ho treba občas premiešať aby sa nevytvorila hrubá šupa na povrchu.
honestka
alebo si na puding polozit kuchynsku foliu a tiez sa koza neurobi...
alocka13
Ahojte aj ja ho robievam je fantasticky a chutí všetkým v našej rodine.
matased
Tak ako chutili tvarohové rezy???? A ešte sa chcem opýtať na Janku, mala by som ju poznať????....mohla by si mi ju pripomenúť??? : ))
matahari1974
su vyborne tie tvarohove rezy fakt nebanujem ze som upiekla ten kolac.
Neviem to ma napadlo len tak lebo to bola moja kolegynka a poznam viac ludi s Tolocian a okolia :O))Ja len ci nahodou ju nepoznas aj ked viem ze Topolcany su obrovske
celka
Tento koláč vypadá opravdu luksusně. Skusím překvapit hosty.
Ukládám si do KK.
hubarka35
pekne vyzera koláčik,ja uvareny puding zasypem trochou cukru a zaručene sa vám tam tá koža nespravi.
orchidea
Tento recept už bol pridaný na Vareche pod názvom Oriešková lahôdka robila som ho podľa neho a bol ozaj super výborný. Aj ty ho máš krásny.
andrej4444
je poriadne dobry, ja som to uvaril ako puding ze som si tad 3/4 mlieka varit a v 1/4 som rozmiesal tie zlate klasy atd...
verula
aj ja si ho ulozim do kk
dogagador robila som podobny a bol mnamka
andy54
žĺtka kedy pridáme do cesta? Alebo tam vôbec neidú??
andy54
spravila som tento zákusok a bol vynikajúci. Mne tam akurát vadili orechy. No zbytok proste mňam....
narciska
Ja som ho už robila je výborný a veľmi sýty pochutili si viacerí na ňom.
daguska
Äno,tento zákusok je ozaj skvelý,len sa po ñom zaprásilo.Nech sa uz volá akokolvek,je vynikajúci.
anittka
Najlepsi kolac na svete tiez som ho videla na stv a odvtedy ho robievam pravidelne.Je to nas najoblubenejsi kolacik




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia