Nedeľná polievka pre dušu fotorecept

jody - fotkajody, 19. októbra 2010
Nedeľná polievka pre dušu (fotorecept)
Foto: jody

Klasika, ale stojí za to. :-)

20 minút
príprava
240 minút
tepelná úprava

Suroviny

 kúsok
 kúsok
 kúsok




Postup

  1. 1

    Kuracie krídla, chrbát a kosť z krkovičky vložíme do hrnca. Pridáme zeleninu nakrájanú na väčšie kusy, kelík v celku, neošúpanú cibuľu a všetky koreniny.

    Nedeľná polievka pre dušu (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Zalejeme studenou vodou a pomaly, aj niekoľko hodín, na najmenšom plameni varíme. Nesmie vrieť.

    Nedeľná polievka pre dušu (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Zvarenú bielkovinu postupne odoberáme, alebo komu sa chce, na koniec polievku precedí.

    Nedeľná polievka pre dušu (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    No a potom už len servírujeme a vychutnávame. Dobrú chuť.

    Nedeľná polievka pre dušu (fotorecept) - obrázok 4

Diskusia k receptu

marianne69
Krasny nazov...citala som knihu: Slepacia polievka pre dusu,urcite bude tak dobra ako aj kniha,ak nie este lepsia,nieto nad dobru polievku...
lubjak
takato plievocka je potecha pre dusu hocikedy,ako pochutina aj ako liek,naozaj niet nad dobru polievocku
sovka62
O mne už asi každý na Vareche vie, že som polievková, takže pre mňa super!
bedrunka
Mala som priateľku, ktorá varievala polievku vždy večer a celú noc ju nechala na najmenšej platni na najmenšom plyne. Ja som to z bezpečnostných dôvodov cez celú noc nikdy neodskúšala, len vo dne - variť vývar 3-4 hod.
mamatata2
Svokra mala zdravotné problémy, tak sme ju zobrali k sebe. Miesto kuraťa som mala sliepku, ale všetko ostatné ako ty, po dvoch dňoch aj telo a duša pookreli a je jej oveľa lepšie. takáto polievočka je liek.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia