Lemon cheesecake - Citrónový tvarohový koláč fotorecept

palokuchki - fotkapalokuchki, 10. októbra 2010

Tento kolac je u nas velmi oblubeny. Casto ho robim, hlavne v lete. Jeho priprava je rychla, nemusi sa piect.

6
porcií
20 minút
príprava

Suroviny

250 g
150 g
250 g
375 ml
2-3 kusy
1 ks
175 ml




Postup

  1. 1

    Kekse som si roztlacila a pridala rozpustene maslo.

    Lemon cheesecake - Citrónový tvarohový koláč (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Spracovala som to dokopy a natlacila do okruhlej formy priemeru 23cm. Ulozila som to na dno formy aj po jej bokoch. Dala som to schladit do ladnicky.

    Lemon cheesecake - Citrónový tvarohový koláč (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Do misky som si dala Philadelphia syr a salko.

    Lemon cheesecake - Citrónový tvarohový koláč (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    S mixerom som to vyslahala na penu.

    Lemon cheesecake - Citrónový tvarohový koláč (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Za staleho miesania som pridala stavu z dvoch citronov. Ak su citrony mensie, mozu sa dat aj tri.

    Lemon cheesecake - Citrónový tvarohový koláč (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Vyslahany krem som naliala na stuhnute keksy a znovu som to dala do ladnicky stuhnut.

    Lemon cheesecake - Citrónový tvarohový koláč (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Ked je kolac dobre stuhnuty, obycajne na druhy den, ozdobim ho ovocim ake mam momentalne doma. Tentokrat to bol banan a konzerva stavy z plodu mucenka-maracuja.

    Lemon cheesecake - Citrónový tvarohový koláč (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Nakrajam na jednotlive porcie a podavam.

    Lemon cheesecake - Citrónový tvarohový koláč (fotorecept) - obrázok 8

Diskusia k receptu

lubjak
Nadherny cheesecake,to musim vyskusat,urcite chuti vynikajuco
altyn
Mám rád takéto recepty, už je v KK :-)))))))))
babav
Naozaj letny ,rychly a chutny.Vidim ,ze u vas nemate problem z Philly cream cheese.Ja peciem z neho takmer vsetky syrove kolace aj zakusky,nenahradi mi ho ziadny iny syr ani tvaroh.Nepoznam ovocie ,ktore si pouzila na polevu,skrasluje ti kolacik peknou
farbou ;-)
dorisa
Veľmi pekne vyzerá ten tvoj koláčik, ukladám do mojej KK.
palokuchki
@babav ovocie je passion fruit urcite to poznas. Mucenka je slovensky vyraz. Ked kupim cerstve, nikdy mi dlho nevydrzi, vzdy mi ho niekto zje. Kupujem si v obchode zavarane. Predavaju ich v takych malych plechovkach. Velmi casto tu davaju passion fruit na Pavlovu. Ja dufam, ze vam kolacik bude chutit. Odkedy mi ho priniesla dcera, ho robim velmi casto. Dakujem za pochvalu.
babav
Vdaka,teraz uz viem!Este tolko,ze u nas na taketo nepecene kolaciky dostaneme kupit hotovu keksikmi (piskotovymi aj cokoladovymi) natlacenu formu ,do ktorej mozno rovno naliat plnku;-)
wighy
uzasny kolacik hned by som ochutnala:)
grandma
Ešte som nepočula o tom syre Philadelphia, poradí mi niekto aký je a kde ho dostať?
palokuchki
@grandma , Philadelphia syr je jemny maslovy tvaroh. Aspon ja by som ho tak opisala. Ak ho nemas mozes pouzit any tvaroh, ale aby bol jemny nie hrckovy. Ozdobit kolacik ovocim je jednoduche, rychle a pritom pekne na vzhlad. Som rada, ze sa vam kolacik pacil.
jeka
pekný koláčik-syr a taroh môžem.,dakujem za recept
sandratamer
Som sa dobre pobavila, ste zlaté vy "zámoráčky", že any tvaroh :-)) Honestka zas používa výraz, že takto mi to dobre pracuje :-))))))) Super koláčik, mňam, hneď by som si dala, maracuju zbožňujem! :-)
sandratamer
A najnovšia hláška od @babav :-)))))))) :
Rychly,chutny zakusok ku kave . Cokolada,kava a orechy sa v nom navzajom komplimentuju. :-)))
evanaaa
Syr Philadelphia je dostať aj v Čechách, len neviem, v ktorých obchodoch. Ale v tých väčších asi určite.
palokuchki
@sandratamer ooops, nechcela som pouzit anglicke slovo. Vzdy ked pisem recept si davam pozor, aj viacej razy si to poviem ci je to dobre slovensky, no a toto mi neako uslo. Je pravda, ponahlala som sa.
palokuchki
@sandratamer , nenahnevala som sa, preco by som sa mala. Musim sa ale priznat, ze niekedy mam komplexy, ked pisem recepty. Hlavne ten slovosled mi uz tak nejde.
janger
Krasna torticka! Ked robim nieco s tymi keksikmi, tak som vzdy davala len odspodu. Myslela som, ze z bokov by to opadavalo, ked to vyberiem z formy! Ale vidim, ze sa to da! @sandratamer , hahaha, musela som sa smiat! Ty si veru vsimnes vsetko :-)))!




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia