Chlieb s opraženou cibuľou

remcula - fotkaremcula, 10. októbra 2010
Chlieb s opraženou cibuľou
Foto: remcula

Mám strašně ráda cibulový chléb. Prodává se v Albertu, je to taková beztvará veka, ale moc dobrá. Ŕíkala jsem si, že by nebylo marné Zobraziť celý popisMám strašně ráda cibulový chléb. Prodává se v Albertu, je to taková beztvará veka, ale moc dobrá. Ŕíkala jsem si, že by nebylo marné si ho upéct doma a pak jsem našla krásný recept na něj v "Pošli recept" od paní Lenky Peterové z Ostravy. Přidáním receptu zde jí patří mé poděkování. Tento chleba si můžete udělat i v pekárně včetně pečení. Já jsem si v pekárně zadělala jen těsto.

2 kusy chleba
porcie
60 minút
príprava
40-45min minút
na 180 st °C

Suroviny

500 ml
800 g
4  lžíce
2  lžičky
2  lžičky
2  lžíce
3  větší
1  kostka (nebo sáček sušeného)
1  lžička
2  lžičky
1  hrnek na potírání chleba




Postup

  1. 1

    Nejprve připravíme kvásek. Do vlažného mléka rozdrobíme droždí. Mouku smícháme se solí a kořením a do vzniklé směsi přidáme kvásek. Nakonec přilijeme vlažnou vodu a na kostičky nakrájenou, na oleji osmaženou, vychladlou cubuli. Vypracujeme tužší těsto, které vyklopíme na vál a ještě propracujeme s trochou mouky tak, aby se nelepilo. Necháme na teplém místě kynout asi 1 hodinu. Vykynuté těsto rozdělíme na 2 části a vytvoříme si 2 šišky chleba, který položíme na plech s pečícím papírem a ještě asi 20 minut necháme pod útěrkou kynout. Mezitím si troubu vyhřejeme na maximum. Před vložením chleba do trouby je lehce potřeme vodou s octem. Pečeme zprudka 5 minut na nejvyšší výkon, pak snížíme teplotu zhruba na 180 stupňů a dopékáme asi 40 minut. Během pečení chléb co 10 minut potíráme octovou vodou. Před krájením jej necháme pořádně vychladnout.

    Chlieb s opraženou cibuľou - obrázok 1

Diskusia k receptu

jerica
Tak tomu klobúk dolu, ten spieva @remcula si jednička pekárka. Nechceš si otvoriť domácu pekáreň?? ++++ :-))
samanka
@remcula robievan cibuľový chlebík, recept bol priložený k pekárničke. Neviem, či si použila múku 00, ja používam T-602 a pridám aspoň 100 g ražnej (žitnej). @tonka1951 , ak budeš piecť, skús pridať do cesta sušený cesnak, robievam tak bagety, voňajú krásne.... Keď budem mať čas, tak nafotím postup a dám na varechu.
enerrgizer
chlebík vyzerá výborne a s opraženou cibuľou som ešte neskúšal...takže KK
remcula
samanka, mouka 602-T je polohrubá? Já mám UNOLD pekárnu a je tam spousta receptů na chleba, ale právě ty názvy mouky v číslech mi dělají problém. Co jsem zjistila jsem si hned připsala k k těm číslům, abych věděla. Myslím, že doteď například nevím, jaká n je např. pšeničná mouka T-405, v tom mám děsné mezery. takže se snažím používat klasiku, co je k dostání.
tonka1951, ano dávala jsem i česnek. Vlastně jsem zkoušela i klobásu, škvařenou slaninu a pod. Pořád se učím. Tady nevím jak najít kategorii "Domácí pekárna", jinak mám i nějaké buchty dělané přímo v pekárně, různé sladké chlebíky a pod. Je to super pomocník, já jsem ji vyhrála v soutěži o vaření a že to byla fakt fuška!!! :-)))))
sjuz
chlieb vyzerá fakt špičkovo, remcula:)
remcula
Díky!! Můžu říct, že jsme ho dnes dojedli a ještě byl super měkký!!
babidka
takyto cibulovy chlebik si obcas kupujem v Lidli ale jem ho sama - manzelovi vraj smrdi :-) Pritom cibulu ma velmi rad . Muka s "T" je chlebova muka .
dzinto
muka T512 pš. hladka špecial, T650 pš. hladka chlebova, T450 pš. hruba,T1800 pš. graham, T1050 pš. chlebova tmava,T930 ražna,
jody
Tak toto veru musim vyskusat! :-)
samanka
@remcula Enerrgizer Ti poskytol link na vysvetlenie, ja však poznám len T-602, teda múku svetlejšiu chlebovú hladkú, špeciál 00 extra-to je biela koláčová a potom výberová polohrubá, tiež na koláče alebo knedle. Teda to sú múky pšeničné, ktoré sú v našich obchodoch na regáloch, okrem múk z iných obilnín. Bolo by úžasné, keby sa dalo vybrať z takej ponuky, aká je na nete, ale za roky, čo chodím na nákupy, som pšeničné iné nevidela. Teda-až na dnešok, keď z regálu na mňa žmurkla múka NATUR v 3-och druhoch. Kúpila som hladkú extra, uvidím, aké budú z nej koláče.
remcula
samanka pšeničnou koupím, ale je jich tolik, mám z toho guláš! :-))) Pšeničná hladká, pšeničná chlebová, taková a maková a když už před ní stojím, stejně nevím, jakou vlastně potřebuji! :-)))
evanaaa
Remcula, musela som sa zasmiať na tom tvojom priznaní....ha,ha.
remcula
evanaaa :-)))) no víš, já jsem (jak říká můj přítel) vemeno z Děhylova" :-((..... :-)))))
hajni
Chlieb vyzerá mimoriadne chutne, ale poprosila by som množstvo vody uviesť v mierke dl, ml a nie na hrnček, lebo tie hrnčeky sú zradné! Sama pečiem chlieb a viem ako mimoriadne dôležité je množstvo tekutiny (aj podľa počasia!) pre úspech. :-) Vopred vďaka.
janger
Tiez mam rada cibulovy chlieb! Kupujem niekedy hotovy, je na iny sposob ako tento tvoj. Receptu som velmi rada, niekedy ho vyskusam.
remcula
hajni, hrnek 250ml, stačí to do pekárny. Já když vidím to těsto řídké, přisypu trochu mouky, když husté, přilleji vody. Tady tedy půl litru vody. Spravím to i u ingrediencí.
sonka1307
ďakujem za recept!!! ten chlebík je výborný :) dopiekla som ho síce o druhej nadránom, ale... čo narobím, keď som naň mala chuť? :) ja som doň pridala i trochu !!! zemiakovej kaše v PRÁŠKU!!! raz darmo... nie vždy sa mi chce čistiť zemiaky :D
remcula
sonka1307 díky za vyzkoušení!! Můžu říct, že všude, kde se přidá do chleba trochu brambor, tak je chleba lepší. Jenže já ráno blb vyhodila trochu brambor s cibulkou, co mi zůstalo od oběda ze dne předtím a tak jsem tam nedala. :-)))
flemi
už viem, s akým odérom potrápim spolužiakov...........
foska
Pred chvilou som ho vyklopila z rimskeho hrnca a ochutnala prvy (este vlazny) krajec. Dobrota! Dik za recept! ;)
remcula
@foska tak to mám fakt radost. Ŕímský hrnec nemám, škoda. Ale mám pekárnu, díky Bohu!!
michsamant
Chlebik je vyborny, rozpis surovin super, vsetko sedelo :) Dakujem za recept a odporucam aj ostatnym vyskusat.
monicca
Dnes som robila chlebik v rimskom hrnci. Prave sme dojedli, sice sme na nho straasne dlho cakali, kym nakysol a 1 a 1/2 hod sa piekol. No je famooozny. Dali sme si s vajickovou natierkou. Mnamka Odporucam
najkuchticka
vyskusala som tento recept, lahucky chlebik, ziadne tazke cesto ... uzasny, vychvalili mi ho ze lepsi ako kupeny :-) a to aj bol! :)
lubica1703
včera som ho piekla,len miesto cibule som dala lupane slnečnicove semienka, spravila som dva menšie,jeden padol hned, len sme ho odkrajovali a jedli ako kolač, zvyšok so syrovou-cesnakovou nátierkou, výborný,mňam, určite ho budem piect častejšie!!
lubica1703
včera som ho piekla,len miesto cibule som dala lupane slnečnicove semienka, spravila som dva menšie,jeden padol hned, len sme ho odkrajovali a jedli ako kolač, zvyšok so syrovou-cesnakovou nátierkou, výborný,mňam, určite ho budem piect častejšie!!
monika456
včera som ho upiekla a je fantastický..... :) dnes sme mali parádne raňajky :) vďaka za recept, už je schovaný medzi obľúbené
terinka55
Tvoj chlebík som našla náhodou. Hneď mi padol do oka. Ďakujem!




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia