Krtkova torta fotorecept

ailuj82 - fotkaailuj82, 9. októbra 2010
Krtkova torta (fotorecept)
Foto: ailuj82

Rýchla, jednoduchá, aj pre začiatočníkov :D

8
porcií
120 minút
príprava
30 minút
na 180 °C

Suroviny

Cesto:
4 ks
160 g
140 g
20 g
1 KL
Krém:
500 ml
1 balíček
3 PL
2 balíčky
200-250 g
110 g
4 PL
2-3 ks zrelé




Postup

  1. 1

    Cesto: žĺtky vymiešame s cukrom, pridáme 4 PL vriacej vody a vyšľaháme do tuhej peny. Primiešame múku, kakao a sódu bik.

    Krtkova torta (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Zľahka zapracujeme tuhý sneh z bielkov.

    Krtkova torta (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Vylejeme do vymastenej a múkou vysypanej tortovej formy. Pečieme vo vyhriatej rúre.

    Krtkova torta (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Krém: Z mlieka, 3 PL kryšt. cukru, 1 vanilkového cukru a zlatého klasu uvaríme hustý puding. Do horúceho pridáme asi 10 g hery, aby sa nám nevytvorila kôra. Za občasného miešania necháme vychladnúť.

    Krtkova torta (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    pomocou lyžičky vydlabeme stred cesta asi 1 cm do hlbky, ponecháme asi 2 cm okraj. Vydlabaný stred cesta v miske nahrubo rozmrvíme.

    Krtkova torta (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    V miske zmiešame tvaroh, vanilkový cukor, zmäknutú heru a práškový cukor. Postupne primiešame aj puding.

    Krtkova torta (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Banány ošúpeme nakrájame na hrubšie kolieska /asi 1,5 cm/ a poukladáme na korpus.

    Krtkova torta (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Tvarohový krém kopcovito navŕšime na banány.

    Krtkova torta (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    Posypeme pomrveným cestom.

    Krtkova torta (fotorecept) - obrázok 9
  10. 10

    V chladničke necháme stuhnúť aspoň 2 hodiny.

    Krtkova torta (fotorecept) - obrázok 10

Diskusia k receptu

3sandra3
no to musí byť riadna mňamka.... super bomba... vyskúšam
matased
Veľmi lákavý postup - určite to vyskúšam a aj ten krtko je veľmi milý.
evas13
Pekná tortička a aj postup. Skúsim ju spraviť prasynovčekovy.
mamenka
Tento recept a hlavne foto je sper, páči sa mi a celkom určite ho vyskúšam. @Ailuj82 - si šikulka.
mamina2
tak dlho som hladala tento recept po vselijakych knizkach a on ma nasiel sam :D dakujem velmi pekne,ozaj velmi pekne...este je to aj krasne pofotene...
valeri
Pekná a určite aj dobrá - už som ju videla viackrát, ale vždy bez toho krtka, s ním má ten správny šmrnc. Už tu bolo toľko nápadov na torty, že len čakám, kedy moja vnučka trošku vyrastie a bude sa vypekať :-))
vaja26
A ja ho robím tak isto len na plech. Je naozaj suprový a hneď je po ňom.
Odporúčam.
ailuj82
Ďakujem všetkým za pochvalu. Krtka som robila z marshmalow hmoty. Je to moja 1. postavička, tak to aj vidno :D
remcula
Ježkovy oči, to se super!!! :-)))) On fakt vypadá, jako by lezl z hlíny u nás na zahradě!! Jednou jsem na něj stačila vzít kýbl, je to zvířátko s nádhernou srstí. Kráása!!
tonka1951
myslim,ze tu uz nejaka ,,krtkova torta bola,ale neva je krasna,@remcula dobre som sa zasmiala,syn ich ma tiez ako ty s keramiky ale suseda ho mala v plnom nasadeni,potom prisiel aj k nam ale urobil otocku naspet,lebo ona si ho stale vsimala a asi mu to /v tomto pripade lichotilo/
emica
krasna torticka urobim pre vnucika ukladam do kk... sikovna
olga42
Aj ja ju urobím vnučikom ďakujem za nápad.
olga42
Aj ja ju urobím vnučikom ďakujem za nápad.
gababu1
dneska to svagrina robila......vyborne..mnam..odporucam....
3sandra3
môj synovec bude mať narodky, tak si želá krtkovu tortu,,,urobím podľa tvojho receptu..fajn
andie29
mňamky, ja som krtkovu robila taku z obchodu, ale dnes som si opisala receptík a už je aj vyskušany a vydarilo sa .. len som nedala tvaroh do plnky, nakolko manzel ho nemá rád, ale dala som pomleté orechy a zamiesala som jednu vyšlahanú šlahačkovú smotanu.. všetci si oblizovali pršteky.. mňamky.. :-) Ďakujem za tip :-)
mirkamt
jéééj, ten krtko je krásny a tortička určite chutná, dokonca bez polotovaru. Ukladám a príležitostne urobím dcére, ale na krtka si netrúfam...
valeria21
Moze byt s inym ovocim,alebo uplne bez ovocia, Nerobila som ani polotovar,ani som nejedla.Tak neviem,ako chutiiiii.