Plnené kotlety s moravskou kapustou fotorecept

remcula - fotkaremcula, 7. októbra 2010
Plnené kotlety s moravskou kapustou (fotorecept)
Foto: remcula

Tento recept mám už dlouho uložený a konečně jsem se k němu dostala. Mou oblíbenou surovinou jsou právě kotlety a tak z nich ráda Zobraziť celý popisTento recept mám už dlouho uložený a konečně jsem se k němu dostala. Mou oblíbenou surovinou jsou právě kotlety a tak z nich ráda vařím. Knedlíky jsem dělala tzv."pro svobodné pány", jsou rychlé a moc dobré, přidám je v dalším receptu.

2
porcie
15-20 minút
príprava
30-40 minút
na 200  °C

Suroviny

2  kusy
2  stroužky,alebo sušený cesnak
15-20  dkg do kotlet a na zelí
1  kus pokrájané na kocky+ do zelí
3  kusy
 na posypání kotlet
 na vymazání kotlet uvnitř
 podle potřeby
1  lžíce
pol  hlávky
1-2  lžíce podle chuti
1  lžíce




Postup

  1. 1

    1.Kotlety rozřízneme až ke kosti a rozevřeme. Mírně osolíme a opepříme, pak jednu stranu natřeme utřeným česnekem, druhou hořčicí, na ni položíme plátek slaniny, kotletu uzavřeme a spojíme jehlami nebo párátky.

    Plnené kotlety s moravskou kapustou (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Takto připravené kotlety posypeme na obou vrchních stranách vegetou a zprudka opečeme na sádle po obou stranách..

    Plnené kotlety s moravskou kapustou (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Opečené kotlety přendáme na pekáč, posypeme nakrájenou cibulí, jalovcem, mírně podlijeme a dusíme do měkka.

    Plnené kotlety s moravskou kapustou (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Zelí nakrájíme na nudličky a povaříme cca 20 – 30 minut v osolené vodě – zelí musí být měkké, ale křupavé. Pokud zůstalo hodně vody, slijeme ji a necháme tolik, aby zelí nebylo suché. Nezahušťujeme ho.

    Plnené kotlety s moravskou kapustou (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Dochutíme octem, cukrem, případně ještě solí – chuť zelí je mírně navinulá. Cibuli nakrájíme nadrobno, anglickou slaninu nakrájíme na kostičky a společně na sádle opečeme. Takto opečenou směs přidáme k zelí, promícháme a společně prohřejeme.

    Plnené kotlety s moravskou kapustou (fotorecept) - obrázok 5

Diskusia k receptu

jerica
mňamka, hlavne teraz keď nestojím pri sporáku a nemusím vyvárať, pekný fotoreceptík.
gittka
a ešte k lepšiemu mäsku s kapustičkou!
jody
Paráda! Musela som vstať a ísť sa najesť. :-)
remcula
jody, prokletí vizuálních receptů, co? :-))) Mám většinou stejný problém, přítel je diabetik, to je něco. Je ulítlý na sladké a já tady něco vidím a hned jdu do Alberta :-)))pro věci, které potřebuji. No, nějak se bavit musím a díky Bohu, je pro koho pořád něco vařit, péct.
cchikung
túto kapustičku určite vyskúšam,mňamky...už sa teším.Aj to mäsko určite poteší mojich labužníkov.
bozulka
Ja mám šťastie,že mi niekedy stačí obrázok alebo prečítať recept,ináč by som sa asi nevošla cez dvere.@remcula , páči sa mi tvoj komunikatívny "šmrnc"
bozulka
A otom,čo máš vedľa seba ani nehorím.Milujem všetky zvieratka až na výnimky,ale psi a kone vedú...
remcula
@bozulka , jediné zvíře, které nemusím je potkan, myš. Měla jsem 17 let pudlíka Briana. Chtěla jsem si ho tady dát, ale ikdyž už je 2 roky v psím nebi, pohled na něj by mne bolel. Děkuji za ten komunikatívny "šmrnc" !! :-))))




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia