Čokoládový zákusok

Čokoládový zákusok plnený karamelovým krémom s mascarpone (videorecept)

Autor receptu: laylastastykitchen

10-15 minút
na 180 °C

Suroviny

Postup

  1. Najskôr som si pripravila domáci karamel. Skaramelizovala som cukor, ktorý som zaliala šlahačkovou smotanou. Varila som na miernom ohni až kým sa cukor nerozpustil. Uvarený karamel som nechala úplne vychladnúť.
  2. Na korpus som si oddelila žĺtka od bielkov. K žĺtkom som pridala cukor a šľahala mixérom. Olej a vodu som pridávala keď už žĺtky mali svetlú farbu a cukor bol rozpustený. Potom som pridala múku, kakao a prášok do pečiva, ktoré som preosiala. Nakoniec som pridala sneh z bielkov, ktorý som vyšľahala zvlášť v miske.
  3. Cesto som vyliala na plech (30×40 cm) vystlaný papierom na pečenie a piekla som vo vyhriatej rúre na 180 °C približne 10-15 minút. Z upečeného a vychladnutého korpusu som orezala boky, ktoré som použila na zdobenie. PROSÍM ČÍTAJTE POZORNE! Hore uvedené suroviny na KORPUS sú iba na jeden korpus. Ja som si na tento zákusok upiekla 2 korpusy, ktoré som rozrezala na polovice, aby som dostala 4 pláty.
  4. Krém: Vyšľahala som mascarpone, do ktorého som postupne pridávala karamel. Potom som pridala práškový cukor a nakoniec smotanu na šľahanie a šľahala som až kým nezhustol, čiže až kým sa šľahačka našľahala. Pláty som naplnila krémom a dala som do chladničky stuhnúť.
  5. Vo vodnom kúpeli som roztopila čokoládu s mliekom a poliala som vychladnutý zákusok. Zákusok som ozdobila omrvinkami z bokov korpusu, ktoré som si predtým orezala a rozdrvila.