Čokoládová láva a jej zdravšia jablková verzia

Autor receptu: natali

výborné čokoládové minitortičky pre čokoholikov, najmä tých, ktorí nemajú čas paplať sa so zákuskami a ich zdravšia verzia s jabĺčkami a ovsenými vločkami. čo dodať? nech si každý vyberie podľa gusta :)

Suroviny

Postup

  1. čokoládové suflé - celé vajcia vymiešame s cukrom do penista. potom pridáme postupne múku a zmäknuté maslo. všetko dobre vymiešame. čokoládu si rozpustíme a zmiešame so zmesou. keramické formičky potrieme olejom a vysypeme kakaom, a vložíme ich asi na 5 min. do chladničky. potom ich naplníme asi do 3/4 a pečieme cca 20 minút.
  2. jablkové suflé - ovsené vločky si opražíme na rozpustenom masle. potom pridáme trstinový cukor a ešte chvíľu opečieme, kým nám začne karamelizovať. odstavíme z ohňa. žĺtok vymiešame do penista s citrónovou kôrou, medom a štipkou škorice. pridáme ovsené vločky, ktoré sme si vopred pripravili, premiešame. jablko si ošúpeme a nakrájame na drobné kocky, tiež pridáme do zmesi. z bielka a kryštálového cukru si vyšľaháme tuhý sneh a opatrne ho zmiešame so žĺtkovou zmesou. formičky si potrieme olejom a vysypeme múkou a na spodok nasypeme trochu posekaných mandlí, alebo orieškov.plníme ich rovnako do 3/4 a pečieme 20-25 minút.
  3. podávame so šľahačkou, alebo zmrzkou a môžeme papať :) dobrú chuť!