Cibuľové placky

Cibuľové bhaji s mangom (videorecept)

Autor receptu: blogbusker

Veľmi zaujímavý snack, snáď až neuveriteľná kombinácia cibule a manga, spolu s pestrou paletou indických korenín.

2
porcie
10 minút
príprava
5 minút
tepelná úprava

Suroviny

Postup

  1. Do rozohriatej suchej a stredne veľkej panvice daj na minútku za stáleho miešania ohriať rímsku rascu a horčicové semiačka, ktoré následne podrv pomocou mažiara. Primiešaj ostatné koreniny so štipkou soli. Obsah mažiara vysyp naspäť do panvice, celá zmes sa ešte rýchlo prebudí a začne rozvoniavať. Nezabudni miešať, teplota sporáku je mierna.
  2. Ošúpaný kus manga premixuj v mixéri a prilej do panvice s koreninami. Var zhruba 5 minút na miernom ohni, za občasného miešania. Hotovú zmes zhustnutú potom nechaj vychladnúť.
  3. V hlbokej nádobe si zatiaľ pripravíš tekuté cesto na obaľovanie cibule. Zmiešaj dokopy múku, kypriaci prášok a šťavu z polovice citrónu, nadrobno nasekanú čili papričku, nastrúhaný zázvor, vodu a mangovú zmes. Cesto by malo byť trošku tekuté, nie však vodnaté. Nájdi ten povestný zlatý stred. Dolaď štipkou soli.
  4. Cibule ošúp a nakrájaj po ich dĺžke na podlhovasté pásiky. Pridaj do cesta a dôkladne všetko rukami premiešaj.
  5. Do hlbokej nádoby/fritézy daj dohorúca zohriať olej. Pomocou rúk vymodeluj z cibuľovej zmesi malé placky, ktoré dochrumkava v oleji vypražíš, nie dlhšie ako 2 minúty z každej strany. Odporúčam ti nádobu nepreplniť, aby neklesla teplota oleja. Hotové bhaji nechaj odkvapkať od zbytkového oleja, alebo ich polož na kuchynské servítky, ktoré mastnotu odsajú.
  6. Ostáva už len vyrobiť si dip na namáčanie tvojich bhaji - ten je jednoduchý! Zmiešaj dokopy jogurt, nasekané lístky mäty a šťavu z druhej polky citrónu.
  7. Instagram: walrus.buko