Chlebové placky

Chlebové placky s medvedím cesnakom a so syrom (fotorecept)

Autor receptu: cesminaz

Pomaly začína sezóna medvedieho cesnaku, ktorý mám veľmi rada. Chcem sa s vami podeliť o jedny z mojich obľúbených placiek, ktoré sú plnené práve touto skvelou rastlinkou :-)

4
porcie

Suroviny

Postup

  1. V jednej miske si najprv lyžicou premiešame múku, soľ a prášok do pečiva. Potom pridáme jogurt a vlažnú vodu. Vodu pridávajte radšej postupne podľa toho, ako múka pije. Vypracujeme polomäkké cesto, ktoré ešte pomocou trochy múky vymiesime do bochníka. Cesto zakryjeme utierkou a necháme 20 minút oddychovať.
  2. Zatiaľ si pripravíme všetko ostatné. Medvedí cesnak pokrájame a syr nastrúhame. Budeme potrebovať aj troška oleja na pokvapkanie panvice pri pečení. Ďalej soľ a maslo, ktoré budeme dávať k plnke a aj natierať ním upečené placky.
  3. Po uplynutí času cesto na pomúčenej doske vyvaľkáme na tenko (cca 1 mm) do tvaru obdĺžnika. Následne ho pokrájame na 4 časti.
  4. Rozdelíme rovnomerne cesnak, posypeme syrom, dostatočne osolíme a dáme po 2 plátky masla. Maslo tam dá výbornú chuť :-) Nakoniec cesto 2x prehneme tak, aby sme dostali štvorec.
  5. Napokon naplnený štvorec vyvaľkáme na tenkú placku. Rozohrejeme panvicu, pokvapkáme ju troškou oleja a placky pečieme z oboch strán na strednom ohni. Ja zvyknem placky piecť zakryté pokrievkou a aj 2x otočiť. To preto, aby sa aj v strede to cesto určite prepieklo.
  6. Nakoniec už len upečené placky potrieme kúskom masla :-)
  7. Tieto placky sú výborné samotné, alebo s tanierom dobrej polievky ;-) Prajem dobrú chuť!
  8. Ďalšie moje recepty nájdete aj na mojom blogu cesminazuenal.blogspot.com alebo na Youtube