Bravčové mleté zapečené v tortilla placke (fotorecept)

Autor receptu: steve025

Raz mi napadla otázka že ako by chutila zapečena tortilla placka s mäsom vo vnútri, a tak sa zrodil tento recept.

40 minút
príprava
7 minút
na 200 °C

Suroviny

Postup

  1. Bielu aj červenú cibuľu si nakrájame na drobno.
  2. Mäso okoreníme, osolíme a trošku premiešame rukami.
  3. Na panvicu dáme máslo a masť a počkáme kým sa roztopia. Nasypeme do panvice cibuľu a pražíme. Keď sa cibuľa zmenší a zmekne pridáme mäso. Zmes premiešame a necháme dusiť na strednom ohni.
  4. Kým sa nám mäso dusí tak otvoríme konzervy s fazuľou a oddelíme paradajkovú šťavu od fazúľ. Šťavu si odložíme bokom pre ďalšie použitie. Počas toho ako sa nám mäso dusí môžme podľa chuti priliať sójovú omáčku. Mäso po čase nadobudne takú svetlohnedú farbu vďaka duseniu a sójovej omáčke. V tejto fáze môžme dať do panvice fazuľu, kukuricu, baranie rohy (ja som dal domáce zavárané z obchodu väčšinou nie sú až také štipľavé) a sladkú chilli omáčku. Poriadne to miešame a necháme dusiť. (na obrázku nie je vidno baranie rohy lebo som na nich zabudol a dal ich neskôr).Popri dusení sa môže doliať paradajková šťava z fazúľ aby to málo šťavu (odložte tak 2 lyžice šťavy na neskôr). Počas toho ako sa to ešte dusí si nastrúhajte syr a dajte zohriať rúru na 200°C
  5. Po dovarení "mäsovej plnky" si ju odložte bokom. Zoberte tortilla placku a vložte ju na 10 až 20 sekúnd do mikrovlnky aby trošku zmäkla. Po zohriatí si ju položte na tanier a do stredu dajte 2 varechy mäsovej plnky a posýpte syrom podľa chuti.
  6. Takto pripravenú placku zložíme do takého tehlového tvaru a obrátime dole hlavou aby sa nám znova neotvorila. Vrch potrieme olivovým olejom a posypeme troškou nastruhaného syra. Na plech položíme papier na pečenie a na tento papier položíme našu placku. Plech vložíme do rúry na spodnú kolajničku a zapekáme asi 7 minút.
  7. Počas toho ako sa nám placka pečie si na malú panvicu dáme olivový olej a po zohriatí vysypeme do panvice zmes zeleniny (mrkva, hrášok, kukurica). Takto to pražíme kým to nezmekne. Môžme pridať aj zopár lyžíc paradajkovej šťavy z fazúľ.
  8. Keď je zeleninová zmes hotová naberte ju na tanier. Keď sa placka dopečie vyberte ju z rúry a narežte na polovicu. Servírujte so zeleninovou zmesou. DOBRÚ CHUŤ!