Bravčové kolená pikantné (fotorecept)

Autor receptu: patroveckypitrs

Viem už som podobne koleno sem dával. To som varil. Vtedy sa jedna varechačka pýtala, či by to nešlo piecť. Tak som to vyskúšal a ide to. Ba dovolím si tvrdiť, že je to ešte chutnejšie. Tak to dávam ako druhu verziu. Ktorá bola na Petro - Pavlovu oslavu.

6
porcií
15 minút
príprava
240 minút
na 130-180 °C

Postup

  1. Ako prvé si zarobíme zmes. Zázvor som strúhal na strúhadle malé oka. Feferóny som mixoval. Cesnak pretlačil na lise na cesnak, toto a ostatne suroviny som to zmiešal , tak aby mi vznikla hustá kaša na potieranie mäsa. Nechal som to postať asi pol hodiny, aby prešli všetky chute spolu.
  2. Zatiaľ som si očistil obe kolena a zbavil prípadných chlpov. Surové koleno som kožu po dĺžke narezal no neprerezal. Potom osolil. Obe kolena som natrel výdatne pripravenou zmesou.
  3. Takto natreté kolena som dal do sáčkov na pečenie mäsa. Tie som dal na plech a do rúry asi do stredu. Teplotu nastavil na 130°C a piekol bez zakrytia . Treba teplotu prispôsobiť vlastnej rúre. Ma to byť pomalé pečenie. Piekol som to 3,5 hodiny. Pozrel a trochu potriasol plechom a keď sa mäso triaslo tak bolo mäkké. Znovu dal do rúry na 180 °C asi na 15 - 20 minút trochu pripiecť.
  4. Ak je vrch mäsa trochu pripečený , potom to treba vytiahnuť a nechať trochu vychladnúť. Kosti treba odstrániť ide to ľahko. Mäso aj s kožou som krájal na 3 - 4 cm kúsky. Tie som v mise premiešal aj so šťavou, ktorá vznikla v sáčku. To je masť z kolien zmiešaná zmesou ktorou boli kolena natreté. Všetko som to dal do formy a nechal vychladnúť. Potom som to dal do chladničky na 12 hodín, kde to pekne stuhne a môžeme krájať. Máme to chutné mäso bez chémie.
  5. Podával som to na meninovú oslavu. Je to riadne pikantné. ktoré môžete prispôsobiť podla seba. Dobrý chlieb k tomu a kyslé uhorky. Veľmi nám to chutilo. Želám aj Vám dobrú chuť.