Laskonky

Bezlepkové orechové a kokosové laskonky s karamelovým krémom (videorecept)

Autor receptu: potravinarskavyrobaliana

Pri lepkovej verzii nahradíme Cake mix hladkou múkou a štipkou kypriaceho prášku do pečiva.

Postup

  1. Cukor zmiešame s bielkami, ktoré ručne šľaháme nad parou do zahriatia bielok asi 5-10 minút. Pozor, aby sa bielky neuvarili.
  2. Zohriate bielky šľaháme mixérom pri vysokých otáčkach na hustú lesklú hmotu.
  3. Rozdelíme na dve časti, do jednej primiešame mleté orechy spolu s 1/2 PL bezlepkovej múčnej zmesi Cake mix a do druhej kokos s druhou 1/2 PL bezlepkovej múčnej zmesi.
  4. Laskonky vytvoríme pomocou formy na plechu vystlanom papierom na pečenie tak, že do otvorov nanesieme kôpky cesta a uhladíme stierkou. Formu odstraňujeme pomaly z jednej strany na druhú. Ak nemáme formu na tvorbu laskoniek môžeme použiť cukrárske vrecko.
  5. Sušíme v rúre vyhriatej na 100-130 °C 30-40 minút.
  6. Laskonky odstraňujeme z plechu, až keď sú úplne vychladnuté.
  7. Plníme pripraveným karamelovým krémom pomocou cukrárskeho vrecka. Laskonky "ála" pusinky môžeme ozdobiť čokoládovou polevou.
  8. Karamelový krém: Z mlieka a Zlatého krému za stáleho miešania uvaríme hustý puding. Povrch horúceho pudingu posypeme vanilínovým cukrom, aby sa nevytvorila šupka a necháme úplne vychladnúť.
  9. Maslo vyšľaháme do peny, počas šľahania postupne pridávame skaramelizované kondenzované mlieko a vychladnutý puding. Množstvo kondenzovaného mlieka môžeme prispôsobiť svojej chuti.