lunter fotka

@lunter

lunter385 dní na Vareche
História spoločnosti Alfa Bio, s. r. o. Spoločnosť Alfa Bio, s. r. o, sa už viac ako dvadsaťpäť rokov úspešne venuje výrobe... Viac »

O sebe


História spoločnosti Alfa Bio, s.r.o.

Spoločnosť Alfa Bio, s.r.o, sa už viac ako dvadsaťpäť rokov úspešne venuje výrobe rastlinných produktov s cieľom zvýšiť záujem ľudí o to, čo jedia. Zakladateľ spoločnosti, Ján Lunter starší, začínal v 80. rokoch minulého storočia s výrobou TOFU ako prvý v bývalom Česko– Slovensku. Napriek mnohým úskaliam sa v roku 1991 pivnica jeho vlastného rodinného domu stala prvou manufaktúrnou výrobou TOFU v strednej Európe a začala sa ,,písať“ oficiálna história spoločnosti.

Súčasnosť

Produkty značky Lunter sú rastlinného pôvodu, vyrábajú sa tradičným a poctivým spôsobom z čerstvých surovín, bez škodlivých konzervantov. Okrem samotného tofu spoločnosť vyrába rastlinné nátierky, sójový zakysaný nápoj, tofu párky, gastro produkty a pôsobí na všetkých trhoch regiónu V4. Spoločnosť kladie veľký dôraz na to, aby boli nielen zdravé, ale tiež chutné a podporovali vyvážený jedálny lístok. Alfa Bio sa snaží byť zodpovedným výrobcom k partnerom a životnému prostrediu. Svoju víziu chce realizovať v súlade s trvale udržateľným rozvojom.

Misia firmy

Cieľ, ktorý si Alfa Bio stanovila na začiatku, sa nezmenil. Chce zákazníkom prinášať zdravé produkty, v zmysle Hippokratovho výroku: ,,Nech je jedlo vašim liekom“. Medzi základné hodnoty, ktorými sa spoločnosť Alfa Bio riadi, patria: zdravie, kvalita, chuť a uvedomelý vzťah k okoliu a životnému prostrediu. Misiou firmy je prinášať inovatívne riešenia pre zdravý životný štýl a prispievať k zmene stravovacích návykov. Poctivo, kvalitne a pre všetkých.