bubaya nemá fotku

bubaya

«1 2 »

Recept bez obrázku Polievka Saint Germain, pravá, neskrátená verzia Vaše

Toto je pravá Saint Germain, na porovnanie so skrátenou verziou. Je vynikajúca, a chutí mi už len kvôli tomu, že je s ňou viac roboty. Ale pre nóbl návštevy varím skrátenú verziu, ešte to nikto nespoznal, hehe.

Recept bez obrázku Krémová zemiaková polievka z Horného Rakúska Vaše

Vynikajúca polievka, ktorá je chutná horúca v zime, aj studená v lete. Naučila ma ju variť Terka z Horného Rakúska. S touto polievkou som žala úspechy všade, kde som ju uvarila. Dúfam, že bude chutiť aj vám.

Recept bez obrázku Polievka Titanic, krémová hrášková, skrátka jednoduchá verzia Potage Saint Germain Vaše

Táto skvostná polievka v plnej verzii, asi o 50% náročnejšej, sa vraj podávala na Titanicu. Kto je poverčivý, býva na hausbóte, alebo sa chystá tráviť sviatky kdesi na vode, nech ju radšej nevarí. Moja, zjednodušená verzia je na nerozoznanie od pôvodnej. Pravda, pokiaľ si nenavaríte pravú Senžerménku v druhom hrnci.

Recept bez obrázku Pohánka á lá jaternica Vaše

Milujem pohánku a všetko z nej. Toto je ale môj absolútny favorit - rýchle, bleskové, chutné, božské, zdravé. Navyše rýchle, vhodné aj pre mäsožravcov - kým zistia, že nejedia jaternicový prejt, tak je pol porcie fuč. Ak k tomu pridáte zemiaky a podusenú kyslú kapustu, je to vegetariánska zabíjačková špecialita.

Recept bez obrázku Neapolské zemiaky Vaše

Neviem, odkiaľ pochádza tento recept, či naozaj z Neapolu, lebo som tam v živote nejedla. Aby to nebolo ako s francúzskymi zemiakmi, ruským vajcom a viedenskou kávou. V každom prípade - je to jednoduché, chutné, dobré ,výborné, vhodné ako hlavné jedlo, alebo ako príloha.


«1 2 »

Inšpirácie z nových receptov
TOPlist