Korenie a koreniny

larjalarja 15. marca 2019 o 19:58

Milé varecháčky a varecháči, poraďte mi prosím, aké sú vaše najobľúbenejšie koreniny pri príprave mäsa - bravčového, kuracieho, či už pri príprave minútok, na šťave, prírodných rezňov a pod., čo používate najčastejšie a aké značky sa vám osvedčili. Veľmi pekne ďakujem za každú odpoveď a príspevok.

@zareaguj


12 odpovedí:
 • používateľ nemá avatarelka333 3. apríla 2019 o 02:47

  U mna vedie doma vypestovana rasca. A cerstve bylinky zo zahrady po cely rok.
  @zareaguj
 • angelikasch - fotkaangelikasch 22. marca 2019 o 22:46

  Ja mám veľmi rada korenie štyroch farieb.
  @zareaguj
 • nephilim - fotkanephilim 20. marca 2019 o 11:55

  Je to subjektívne. Vyhýbam sa mletej červenej paprike a čiernemu koreniu. Páchnu mi. Tak isto ako rímska rasca. Mám rada oregano. Ale nie do každého receptu sa šikne. Súhlasím s pánom @Klukodvody. Zmesiam sa vyhýbam. Väčšinu predajňových si namixujem doma zo záhrady. Korenie od Antonína je kvalita. Tiež objednávam. Moje obľúbené? Citrónová šťava.
  @zareaguj
 • klukodvody - fotkaklukodvody 20. marca 2019 o 10:30

  Já je přidám. Mám mlýnky na sůl, pepř a chilli. Vyhýbám se směsím koření, používám jedno druhové a koření objednávám od vyzkoušených dodavatelů. Třeba U Antonína a nebo Rojíkovo. krásný den přejeme.
  Samozřejmě ještě bylinky včetně majoránky.
  @zareaguj
 • používateľ nemá avatarlarja 17. marca 2019 o 19:57

  Veľmi pekne Vám všetkým, ktorí ste sa zapojili do diskusie, ďakujem. Ja taktiež používam väčšinou klasiku ale všetci ste ma niečím inšpirovali, čo určite využijem pri príprave rôznych druhov mäsa.
  @zareaguj
   1x haji
 • evanaaa - fotkaevanaaa 17. marca 2019 o 18:10

  Samozreme, klasické koreniny a dochucovadlá, až na to, že nepoužívam čierne korenie, ale biele, je jemnejšie, zázvor sušený dávam skoro všade a hlavne aj kurkumu dávam, kde sa dá......a sušené bylinky, rôzne.
  @zareaguj
   1x 45678
 • denyany - fotkadenyany 16. marca 2019 o 22:31

  Presne tak, ako vyššie písali iní, základom sú najobyčajnejšie korenia. A bylinky, samozrejme. Mne učarovala aj rímska rasca. Znamenite sa mi hodí k pečeným mäsám, treba však použiť s mierou.
  @zareaguj
 • používateľ nemá avatarhaji 16. marca 2019 o 09:55

  Ještě jsem zapomněla na libeček, je to moje zlatíčko, které dávám velmi často. Dalo by se pokračovat majoránkou, tymiánem atd. Ale bez libečku ani rána.
  @zareaguj
 • používateľ nemá avatarhaji 15. marca 2019 o 21:45

  Také používám hlavně jednodruhové koření. Ovšem kvalita je někde pod ponorem. Nejenom kvůli zaměňování druhů, ale i kvůli použití ozařování koření. Miluju červenou papriku, černý pepř, sušený zázvor, muškátový květ i oříšek, bobkový list, borievku, kozí rohy. Teď jsem narazila na zdroj regionální rasce - nesrovnatelně famózní chuť i vůně. Skořice je dnes kapitola sama o sobě: » www.vylectese.cz/jite-skorici-dovezenou-z-ciny-takto-roz...
  Bůhví čeho se ještě dočkáme. Koupila jsem si skořici ve zdravé výživě, originál Cejlon. Slabota. Nechápala jsem do té chvíle, než jsem objevila fenomén ozařování koření: » www.bezlepkovadieta.cz/obecne/970-3/neoznacene-ozarovani-potra...

  Nejlepší je nasázet bylinky na zahradě, sklidit, usušit. Tam je záruka chuti i kvality.
  Opět budu letos sušit medvědí česnek, už se těším. Zatím u nás ještě roste.
  Ráda používám sojovou omáčku, worchester omáčku - teď jsem si koupila od firmy, kterou jsem ještě neměla. Dochucuji i hořčicí, snesou ji pomazánky i některé druhy omáček.
  Kořením často pocitově, intuitivně. Někdy přijde řada i na kari koření. Co živa budu, nezapomenu na směs kari koření odněkud z teplých krajů - takovou vynikající směs už nepotkám. Přivezla kamarádka velký balíček. Někde na trhu s kořením si nechala dobře poradit. Nezapomenutelná byla i mletá červená paprika ze Slovenska. Oboje je minulost. Teď si musím poradit tak nejlíp, jak umím.
  @zareaguj
   1x marika9
 • finczi - fotkafinczi 15. marca 2019 o 21:11

  Nuž okrem vyššie spomínaných ľúbim saturejku do hrachového prívarku a rozmarín s mierou na bravčové mäso do určitých jedál. Zemiaky mi veľmi chutia s rascou. Keď som bola malá, stále som u babičky vyjedala rascu z porcelánových koreničiek. Malá už dávno nie som, ale zakaždým si na to spomeniem, keď pridávam rascu do jedla.
  @zareaguj
   2x haji, marika9
 • rulik - fotkarulik 15. marca 2019 o 20:57

  ja používam len základnú klasiku, soľ, mleté aj celé čierne korenie(niekedy farby podľa vhodnosti), mletú červenú papriku, rascu, nové korenie, bobkový list, sem-tam nejaké exotické, ale rozhodne žiadne Vegety, Podravky a podobné miešané zmesi a doteraz ma to nikdy nesklamalo, viem čo som tam dal a viem ako to bude chutiť
  @zareaguj
   2x haji, marika9


Pridaj komentár do diskusie:
Táto funkcia je len pre prihlásených!

Pre pokračovanie sa prihláste svojou Varechovou prezývkou a svojim heslom:


alebo môžeš použiť:

Prihlásenie cez Facebook

Registrácia

Registrácia a používanie webu Varecha.sk je zadarmo.
Podmienky používania a ochrana osobných údajov
TOPlist