Rasca celá

Suroviny
podľa abecedy

Nájdite recept podľa suroviny:

Alebo použite vyhľadávač surovín s našepkávaním na hlavnej stránke Varechy v Chladničke.

Recepty, ktoré obsahujú rasca celá:

«1...13 14 15 ...28 »
Domáca klobása Domáca klobása Vaše

Ked robím klobásy, tak si stále spomeniem na môjho strýka, ktorý vraviel, že zlá domáca klobása neexistuje, len dobrá a lepšia....ja mám na tento výrok svoj názor, nakoľko viem, že aj dobre pripravená a správne okorenená klobása sa dá doslovne pokaziť a to nesprávnym postupom alebo údením...Tento recept máme v našej rodine už od nepamäti možno aj storočie a to je tá najlepšia klobása akú som kedy jedol....a po odskúšaní desiatok iných receptov sme dospeli k názoru, to sa už lepšie urobiť nedá..

Voňavá korenená krkovička (fotorecept) Voňavá korenená krkovička (fotorecept) Vaše

Krkovička je mimoriadne šťavnaté bravčové mäso, vďačné na prípravu, aj ked nie práve zdravé, avšak mimoriadne chutné. Trošku som sa pohrala s jej korenením, má svoj šmak a šmrnc, pričom vôbec nie je prekorenená, nádherne vonia a je rýchlo hotová, vynikajúco chutí

Chlieb doma pečený s odloženým kúskom cesta – čepetom (fotorecept) Chlieb doma pečený s odloženým kúskom cesta – čepetom (fotorecept) Vaše

Už som signalizoval svoj pokus pečenia domáceho chlebíka s „čepetom“ (z maďarského slova „csöpet“ čo znamená „troška, alebo kúsok“)! Aj takto si pripomínam majstrovstvo mojej babičky Lady Ann, ktorá práve s takýmto kúskom „uždibnutým“ z predchádzajúceho vykysnutého chleba, vymiesila nový. Chlebík, chlebík, ono to bolo skôr „voňavé koleso“ so skoro metrovým priemerom (Ø), upečené Bercibáčim! Jedna z najkrajších nostalgických spomienok na moje detstvo pod Šibenou horou, v mojich rodných Košiciach.

Králik v kapuste (fotorecept) Králik v kapuste (fotorecept) Vaše

Dnes máme na obed domáceho králika, ktorého som urobila na kyslej kapuste...veľmi chutný..

Zemiakový chlieb Zemiakový chlieb Vaše

Milujem vôňu čerstvo upečeného chleba. Tento recept mám ako poklad od babičky. Pečiem ho už tradične na Štedrý deň ku kapustnici...ale samozrejme aj bežne v roku...

Recept bez obrázku Čajík na ubolený žalúdok Vaše

V poslednej dobe ma postihli akési nešťastné žalúdočné ťažkosti, cítim sa zle keď nejem, keď niečo zjem, proste hotové zúfalstvo. Tak aspoň popíjam niečo, čo upokojí tú moju nešťastnú tráviacu flóru.. :D

Pomaly pečená domáca kačka s červenou kapustou a so žemľovou knedľou (fotorecept) Pomaly pečená domáca kačka s červenou kapustou a so žemľovou knedľou (fotorecept) Vaše

Ked som prišla k môjmu najlepšiemu priateľovi, zabil doma kukuricou vykŕmenú kačku z jeho dvora, ošklbal za tepla a odložil do chladničky. Potom som ju ja vypitvala, dočistila, odrezala som hlavu, krk, krídla a spolu s drobami som ich odložila do mrazáku, bude výborná polievka a ešte nejaká dobrota. Kačku som nasolila, na 24 hodín odložila do chladničky, vložila som do nej jablko,upiekla pomaly do chrumkava a túto úžasnú pochúťku som podávala s červenou kapustou a žemľovou knedľou bola to bašta.

Moja červená kapusta na sladko-kyslý spôsob (fotorecept) Moja červená kapusta na sladko-kyslý spôsob (fotorecept) Vaše

Mali sme s mojim najlepším priateľom pečenú domácu kačku z jeho dvora, vykŕmenú kukuricou, žiadalo si to klasickú prílohu. Recept na žemľovú knedľu som už pridala a spravila som k nej moju červenú kapustu na sladkokyslý spôsob, veľmi ju pochválil, vynikajúco chutila. Vopred sa ospravedlňujem za nekvalitné fotografie, nemala som potrebné svetlo a fotila som mobilom.

Kapustovico-hlivovica - krémová kapustová polievka s hlivou (fotorecept)  Kapustovico-hlivovica - krémová kapustová polievka s hlivou (fotorecept) Vaše

Tento recept je vskutku sezónny. S hubami sa túto jeseň roztrho vrece. Aj hlive na ocových pníkoch sa naozaj darí :-) Pozor na zámenu "h" so "s" - ponúkam Hlivovicu - žiadnu Slivovicu, hoci aj úroda sliviek bola tento rok u rodičov štedrá. Polievočka bola varená z poctivých domácich surovín (hliva, cibuľa, cesnak, kapusta) :-) Na svoje si prídu fandovia krémových (mixovaných, hustých a sýtych) polievok - taká sa dá urobiť veru aj z kapusty.

Pečené bravčové alebo Nedeľná pečienka (fotorecept) Pečené bravčové alebo Nedeľná pečienka (fotorecept) Vaše

Nedávno nám tu predhodili, že Angličania vraj pečú lepšie bôčik ako my. Nuž, nedalo mi, vybrala som z mrazničky kus pliecka a upiekla. Nepečú, my pečieme lepšie. A vôbec, kým neprídu s teplým bôčikom, neuverím.

Bravčové rezne na prírodno s cibuľkovými zemiakmi Bravčové rezne na prírodno s cibuľkovými zemiakmi Vaše

Vždy keď má otec prísť domov z turnusu, pripravím mu nejaké "chlapské" jedlo. Tentokrát som si vymyslela toto. Množstvá uvádzam len orientačne, pretože som varila odoka

Pečený bôčik na jablkovo-zeleninovej zmesi Pečený bôčik na jablkovo-zeleninovej zmesi

Takmer celý svet považuje jablko za kráľa ovocia. Chutí surové, pečené, sušené, v koláčoch i ako príloha k mäsu; hoci aj v slávnom americkom apple pie či indickom čatní. Pokiaľ ide o kuchárov, naozaj si zaslúži prívlastok – rajské.

Domáce kaiserky (fotorecept) Domáce kaiserky (fotorecept) Vaše

V obchode som natrafila na formu na kaiserky. Hneď som ju vyskúšala. Na obale bol aj recept na kaiserky. Dnes sme mali k obedu fazuľovú polievku a kaiserky namiesto slížov.

Domáci kváskový chlieb Domáci kváskový chlieb Vaše

Receptov na kváskový chlieb je tu už dosť, ale aj tak pridávam ten svoj...kvások som získal od varecháčky @staja , ktorej týmto zaň ďakujem.

Biely domáci zemiakový rascový chlieb (fotorecept) Biely domáci zemiakový rascový chlieb (fotorecept) Vaše

Chcela som upiecť biely voňavý zemiakový rascový domáci chlieb, ktorého vôňu som si pamätala z detstva a ktorá mi vždy tak šteklila nos, že som si ešte z horúceho čerstvo upečeného chleba vždy odtrhla patku, nepomohli ani pohlavky. Ten chlieb totiž mal chrumkavú kôrku, ešte s múkou na povrchu a vo vnútri mäkkú nadýchanú striedku s veľkými okami a úžasne dráždivú vôňu. Taký sa mi aj vydaril a zase som to nevydržala :- ))) a horúca patka bola zase moja.

Kuracie pečienky na bazalke tymiane a saturejke (fotorecept) Kuracie pečienky na bazalke tymiane a saturejke (fotorecept) Vaše

kuracie pečienky môj výmysel a chutí fajn

Výborné smotanové praclíky (fotorecept) Výborné smotanové praclíky (fotorecept) Vaše

Viem, že receptov na praclíky je tu mnoho, ale tento som sa rozhodla sem pridať kvôli tomu, že pokiaľ nemáte čas ihneď praclíky upiecť...stačí ich povykrajovať a dať zmraziť , príležitostne potom upiecť..nakoľko sa pripravujem na rodinnú oslavu, všetky som dnes upiekla a dokonca som urobila z cesta a chrumkáčiky..sú krehké a veľmi chutné..

Bravčové kocky na červenom víne (fotorecept) Bravčové kocky na červenom víne (fotorecept) Vaše

Ešte ráno som nevedela, čo bude z tej bravčovej lopatky, ktorú som večer vybrala z mrazničky..pôvodne som plánovala plnené rolky, ale keďže som si vybrala mäso, z ktorého sa ani náhodou nedalo uvariť, čo som plánovala, rozhodla som sa rýchlo...dostala som skvelé červené vínko a veru veľmi chutné...a hneď bolo rozhodnuté..uvarila som veľmi výborné kocky na červenom víne...

Kuracia pečeň so zemiakovými dolkami (fotorecept) Kuracia pečeň so zemiakovými dolkami (fotorecept) Vaše

Všimol som si, že tu máme aj začínajúcich varecháčov, ktorých vrcholným dielom je "Chlebík natretý paštikou, posypaný cibuľkou s chutným čajíkom". Hlavne pre nich je tento jednoduchý recept, ktorý je známy v mnohých obmenách a ktorý ich možno naštartuje aj k zložitejším výkonom. Preto budem trochu obšírnejší a skúseným kuchárom asi pôjdem trocha na nervy. Tak do toho a dobrú chuť!

«1...13 14 15 ...28 »


Magazín

Čím prekvapiť svojho partnera na Valentína?
Vlastnoručne pripravené pralinky isto potešia. Ponúkame jednoduchšie i zložitejšie návody na ich prípravu. Na úvod sa zásobte dostatočným množstvom kvalitnej čokolády a môžete začať.

Ohúrili Žídeka a vyhrali
Tak, a je to tu. Naša súťaž so šéfkuchárom Jaroslavom Žídekom pozná všetkých štyroch výhercov. Varecháči mali možnosť ochutnať, ako varí pravý Chef.

Božie milosti pátra Cukra
Fašiangy, obdobie medzi Tromi kráľmi a Popolcovou stredou, majú tak trochu pohanský charakter. Je veselo, hodne sa konzumuje, nadmieru pije. Najmä alkohol.


Denný súhrn receptov Novinka!

« Január
Február 2016
123456 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29

Aktuálne súťaže Varechy

Najlepšie nápady mesiaca január 2016
Pozrite si rebríček nápadov mesiaca január 2016 podľa obľúbenosti u našich užívateľov. Tieto i mnohé ďalšie nájdete na Napady.Pravda.sk.

Súťaž o nový kalendár Pečieme s láskou 2016 + VÝSLEDKY SÚŤAŽE
Patríte k maškrtníkom, ktorí nielen radi ochutnávajú, ale aj sami pripravujú lahodné dezerty v kuchyni? Dobrý recept však vie potrápiť nejednu gazdinku. S  kalendárom Dr.Oetker 2016 máte po ruke každý mesiac detailne popísaný originálny recept s krásnou fotografiou, s ktorým pečenie zvládne aj kuchársky začiatočník.

TOP 15 - Najlepšie recepty mesiaca január 2016
Zákusky, pečivo i chutné mäsko. Pozrite sa, ktoré recepty získali vašu najväčšiu priazeň v januári.

Súťaž na február o najlepší recept
Súťažte s nami! Pokračujeme v hľadaní najlepšieho receptu mesiaca. Pridajte na Varecha.sk nový recept a budete automaticky zaradení do súťaže o pekné ceny.


Inzercia

Časopis Varecha
Varecha 5/2016: Fašiangy 2 Fašiangy 2
Časopis Varecha v piatok 5. februára v denníku Pravda.


TOPlist