Maďarská kuchyňa

Maďarská kuchyňa


Maďarská kuchyňa - recepty:

«1...5 6 7 ...43 »
Karas na spôsob Ráczné Karas na spôsob Ráczné

Maďari mali vždy šťastné povahy, pretože zbierali plody svojej práce a potom ich varili. Ich kuchyňu preslávila chuť i pestrofarebnosť aj vďaka dvom národným surovinám – mletej paprike a husacej pečeni.

Potápačské slané tyčinky s parmezánom (fotorecept) Potápačské slané tyčinky s parmezánom (fotorecept) Vaše

Tento recept bol uverejnený na No.Salty 3. mája 2013, sú to slané tyčinky bez droždia, cesto je spracované len z múky, soli, kyslej smotany a masla, nechá sa odpočívať niekoľko hodín zaliate studenou vodou, po osušení a rozvaľkaní sa vtlačí valčekom do cesta syr. Všimla som si, že 21. mája 2013 uviedla tento recept @izabela929, z iného zdroja a líši sa obsahom smotany. Pre výnimočnosť receptu ho pridávam ako inšpiráciu na vynikajúce ľahké krehké tyčinky pre iných, ktorí ich ešte nerobili.

Letná smotanová-ovocná torta s mascarpone (fotorecept) Letná smotanová-ovocná torta s mascarpone (fotorecept) Vaše

Lahký recept pre každého znás, letný ovocný smotanový :-) skúste a uvidíte že si ho zamilujete :-)

Kôprovo-tvarohový koláč (Kapros-túrós lepény) Kôprovo-tvarohový koláč (Kapros-túrós lepény) Vaše

Korene tejto kombinácie - tvaroh + kôpor - pochádzajú z Maďarska a u nás doma si jeho prípravu tradične predávajú mamy na dcéry. Že kombinácia divná? Najprv skúste a potom hodnoťte :) Viac na: https://www.facebook.com/whiskitmixit

Túró rudi (fotorecept) Túró rudi (fotorecept) Vaše

Túró rudi je maďarská sladkosť z tvarohu poliatá čokoládou. Recept mám zo stránky https://www.facebook.co m/tupperwaremagyarors zag/photos/a.698578240 198231.10737 41855.370846932971365 /703307333058655/? type=1&theater

Maďarský kurací paprikáš s haluškami (fotorecept) Maďarský kurací paprikáš s haluškami (fotorecept) Vaše

Môj priateľ miluje maďarskú kuchyňu a zatúžil po pikantnom maďarskom kuracom paprikáši z domáceho kuraťa s haluškami, tak som mu ho uvarila, nevedel sa ho dojesť a to je tá najväčšia pochvala pre mňa, že mu úžasne chutil :-). Tento istý recept som na vareche nenašla, preto ho pridávam pre milovníkov chutných pikantných jedál maďarskej kuchyne.

Fazuľový prívarok s hovädzím perkeltom (fotorecept) Fazuľový prívarok s hovädzím perkeltom (fotorecept) Vaše

Alebo Hovädzí perkelt s fazuľovým prívarkom:-)

Koložvárka od mamky Koložvárka od mamky Vaše

Moje najobľúbenejšie jedlo. Jedla som už mnoho jeho obmien, ale tá od mamky je naj.

Maďarský guláš s českými nokerlami Maďarský guláš s českými nokerlami Vaše

...pomaly varený v keramickom hrnci. Nemusíte sa zaň hanbiť ani pred svokrou ;)

Jelenie ragú (fotorecept) Jelenie ragú (fotorecept) Vaše

Môj priateľ a ja milujeme divinu, už sme ju dlhšie nemali, teraz som vybrala jeden úžasný recept, pochádza zo Szilaspogonyu /silašpogoňu/, ktorý sa nachádza v Novohradskej župe v okrese Salgótarján /šalgótarián/ v Madarsku, nachádza sa poblíž slovenských hraníc. Pôvodne je to recept na diviačie mäso, veľmi sa mi páčil, pripravila som ho z jelenieho stehna len s malými úpravami. Pridávam pre milovníkov diviny.

Maďarský jablkový koláč (fotorecept) Maďarský jablkový koláč (fotorecept) Vaše

Recept mám z www.mnamkyrecepty.sk . Ak tu už takýto istý koláč je, tak sa ospravedlňujem.

Rákóczi túrós - Rákócziho tvarožník Rákóczi túrós - Rákócziho tvarožník Vaše

Klasika maďarskej kuchyne s lineckým cestom,tvarohovou plnkou,marhuľovým lekvárom a pre tento koláč tak typickou snehovou mriežkou.

Kuracia polievka Bódi Margó (fotorecept) Kuracia polievka Bódi Margó (fotorecept) Vaše

Nedeľný obed bez poriadnej polievky,to je ako Viednská káva bez šlahačky,ako banskobystrické námestie bez Elvisa(bystričania vedia o kom je reč),ako pes bez búdy,ako rodinný dom bez psa... Všetko to tak môže byť,ale bez toho to nie je ono.Tak vám jednu takú,poriadnu,od Bódi Margó,nedeľnú ponúkam...Varí ju takto

Pikantné bravčové kocky v bielej hlávkovej kapuste (fotorecept) Pikantné bravčové kocky v bielej hlávkovej kapuste (fotorecept) Vaše

Vybrala som zo svojej zbierky náš obľúbený starý rodinný recept na Pikantné bravčové kocky v bielej hlávkovej kapuste.

Orechové zapekané palacinky (fotorecept) Orechové zapekané palacinky (fotorecept) Vaše

Tento dezert sa pôvodne volá Szentgyörgyi palacsinta(voľný prekl.palacinky zo sv.Jura),zapáčil sa mi v jednej maďarskej kuchárskej knihe,je to starý recept,ale ešte som sa s takýmto spôsobom prípravy nestretla.Možno ani vy...

Paprikáskrumpli - zemiakový paprikáš Paprikáskrumpli - zemiakový paprikáš Vaše

Jedno z najrozšírenejších jedál tu na juhu...Rýchle,chutné,sýte, taký maďarský eintopf.V mojom podaní...

Miešaná ryža s bravčovou pečeňou a s údenou slaninkou (fotorecept) Miešaná ryža s bravčovou pečeňou a s údenou slaninkou (fotorecept) Vaše

Mali sme na večeru - rýchle, dobré a chutné. Odporúčam milovníkom jedál s bravčovou pečeňou, pre ktorých recept pridávam.

Salámová maďarská nátierka Salámová maďarská nátierka Vaše

Tento recept mám od dedka z Madarska. Je veľmi dobrá.

Sedmohradská prekladaná puliszka - kukuričná kaša /fotorecept/ Sedmohradská prekladaná puliszka - kukuričná kaša /fotorecept/ Vaše

Kukuričná kaša u nás doma zachutila, dnes som ju spravila na iný spôsob - prekladala som jednotlivé vrstvy: najprv kukuričná kaša - zmes kyslej smotany s cibuľou a údenej slaniny, opäť vrstva kukuričnej kaše, na to zmes kyslej smotany, poslednú vrstvu tvorila kukuričná kaša posypaná údeným syrom a upiekla som v trúbe. Ide o veľmi jednoduché, rýchle, výdatné sýte a mimoriadne chutné jedlo chudobných starej tradičnej sedmohradskej kuchyne, ktoré zasýti a zahreje..

Sedmohradské kukuričné guľky plnené bryndzou s kyslou smotanou a s údenou slaninkou (fotorecept) Sedmohradské kukuričné guľky plnené bryndzou s kyslou smotanou a s údenou slaninkou (fotorecept) Vaše

Dnes som zase vybrala typický tradičný recept zo sedmohradskej kuchyne, ide o guľky z kukuričnej kaše, naplnené bryndzou, zapečené v trúbe, bohato poliate kyslou smotanou a posypané vyškvarenou domácou údenou slaninkou. Podáva sa ako hlavné jedlo, ktoré je veľmi jednoduché, rýchle, sýte a mimoriadne chutné, vhodné pre tých, čo nesmú pšeničnú múku.

«1...5 6 7 ...43 »
Aktuálne súťaže

SÚŤAŽ: Ovocné dezerty s 1-2-3 Rote Grütze od SweetFamily
Rýchla a jednoduchá príprava ovocných dezertov alebo poliev či plniek do koláčov a zákuskov.

SÚŤAŽ: Letná MECOM grilovačka
Tak ako každý rok, ani tento nie je výnimkou, a tak vám MECOM prináša okrem klasických chutí, ktoré máte radi aj skvelé novinky na váš gril.

Najlepšie nápady mesiaca jún 2015
Na stránke Napady.Pravda.sk prebieha každý mesiac súťaž o najzaujímavejší nápad. Pozrite si, aké nápady sa vám páčili v mesiaci jún.

TOP 15 - Najlepšie recepty mesiaca jún 2015
Aj v júni sa na Varecha.sk súťažilo o najobľúbenejšie sladké a nesladké recepty. Ponúkame vám víťazný rebríček.


Denný súhrn receptov Novinka!

« Jún
Júl 2015
1234 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

TOP recepty
Magazín

Šéfkuchár Richard Noskovič: Kuchár by mal byť osobnosť
O tom, že aj mimo Bratislavy sa dajú na Slovensku nájsť kvalitné reštaurácie s inovatívnou kuchyňou nás v rozhovore presvedčil šéfkuchár Richard Noskovič z RESIDENCE HOTEL & CLUB na Donovaloch.

Prašičkove ličnice
Bola posledná májová nedeľa a na Ľubľanskom hrade sa už degustovali posledné súťažné vzorky vína. Päťdesiaty siedmy ročník medzinárodného konkurzu vín bol už za nami.

Európske gastronomické dedičstvo (2. časť)
Prečítajte si o gastronomických špecialitách z rôznych európskych krajín, ktoré Európska komisia zaradila medzi potraviny s chráneným zemepisným označením.


Inzercia

Časopis Varecha
Varecha 27/2015: Varíme s pivom a k pivu Varíme s pivom a k pivu
Časopis Varecha v piatok 3. júla v denníku Pravda.


TOPlist