Maďarská kuchyňa

Maďarská kuchyňa


Maďarská kuchyňa - recepty:

«1...20 21 22 ...38 »
Černicové kocky (fotorecept) Černicové kocky (fotorecept) Vaše

Bolo treba upiecť pre našich najmenších v rodine zákusok mňam-mňam. A čo by som pre nich ako prateta s láskou nespravila. Vyskúšajte, prosím, tento môj recept,chutil aj dospelým.

Kura na víne, zelenine a hubách (fotorecept) Kura na víne, zelenine a hubách (fotorecept) Vaše

Poznám kura na tisíc spôsobov a všetky sú dobré. Rozmýšľala som, ako ho pripraviť tak, aby sa približovalo francúzskej kuchyni, ktorú zbožňujem. A videlo sa mi dekoratívnejšie, ak z mrkvy ručne a pomocou noža vytvorím guličky, nie je to ťažké a je to celkom efektné.

Celozrnné tukové žemle (fotorecept) Celozrnné tukové žemle (fotorecept) Vaše

Už som piekla obyčajné tukové žemle, skúsila som aj z celozrnnej múky a podarili sa. Sú veľmi chutné, vyskúšajte podľa môjho vlastného receptu, prosím. Tieto žemle sa môžu pripraviť aj do zásoby, dajú sa zmraziť.

Grahamovo-celozrnné rohlíky so sezamom (fotorecept) Grahamovo-celozrnné rohlíky so sezamom (fotorecept) Vaše

Pečivo nekupujem, ale vyrábam si ho sama. Nemusím hovoriť, že je lepšie, ako to z obchodu. Ponúkam Vám svoj vlastný recept a môžete si ich pripraviť aj Vy. Ak ho spravím do zásoby, dávam ho hotové zmraziť do mrazničky a potom mám vždy čerstvé pečivo, kedy si len zmyslím. Ak zabalíme rohlíky do utierky, aj druhý deň zostávajú vláčne a sú ako čerstvé.

Moje čerstvé zemiakové fliačky (fotorecept) Moje čerstvé zemiakové fliačky (fotorecept) Vaše

Po dlhšej dobe sa nám zažiadalo "mojich" zemiakových fliačkov. Chcela som prekvapiť a pripravila som ich čerstvé. Poviem Vám, niet nad čerstvé cestoviny, doma pripravené.

Recept bez obrázku Maďarský kremeš Vaše

Recept na tento koláč mám asi 30 rokov od svojej sestry a ona ho má od svojej kolegyne a pečiem ho iba sviatočne.

Domáca zmrzlina z kokosového mlieka (fotorecept) Domáca zmrzlina z kokosového mlieka (fotorecept) Vaše

Pre veľkú obľúbenosť práve kokosovej zmrzliny v našej rodine, som ju vyrobila aj z kokosového mlieka a ťažko povedať,ktorá z dvoch kokosových zmrzlín je chutnejšia. Vyskúšať treba oba spôsoby, aby ste to mohli posúdiť.

Domáca kokosová zmrzlina (fotorecept) Domáca kokosová zmrzlina (fotorecept) Vaše

Najmenší v rodine majú veľmi radi kokosovú zmrzlinu, ja som porozmýšľala ako ju spraviť doma a podarilo sa. Ved čo už človek pre malých nespraví.

Domáca ananásová zmrzlina Domáca ananásová zmrzlina Vaše

Najmenší v našej rodine odmietajú ovocie v akejkoľvek forme a tak som sa rozhodla prepašovať ovocie do zmrzliny a veľmi im chutila,o nás ani nehovoriac. Ponúkam Vám svoj vlastný recept na prípravu ananásovej zmrzliny.

Domáca oriešková zmrzlina (fotorecept) Domáca oriešková zmrzlina (fotorecept) Vaše

Milujeme oriešky v zmrzline a na želanie rodiny som vyrobila túto pochúťku. Surovín nepotrebujeme veľa a výsledok je lahodná maškrta. Ponúkam Vám svoj vlastný recept. Môžeme použiť aj iné orechy - mandle, lieskové oriešky, arašidy, a iné, ktoré zbavíme šupky, na hrubo posekáme a pred použitím na sucho opražíme.

Domáca, vanilková zmrzlina (fotorecept) Domáca, vanilková zmrzlina (fotorecept) Vaše

Na Veľkú noc, ale aj v iné sviatky, dobre padne luxusnejšia sladká bodka za sviatočným obedom. Ponúkam Vám svoj vlastný a u nás doma aj úspešný recept na jej prípravu, ktorá je skutočne jednoduchá a rýchla. Výhodou tejto prípravy je, že nemusíte mať doma zmrzlinovač, postačí mraznička. Použité vanilkové lusky použijeme na prípravu domáceho vanilkového cukru.

Pečené voňavé jahňacie stehno (fotorecept) Pečené voňavé jahňacie stehno (fotorecept) Vaše

Milujeme jahňacie mäso, blíži sa Veľká noc a nielen na Veľkú noc, ale takto ho pripravujem aj na iné slávnostné príležitosti v rodine. Podarilo sa mi úspešne použiť kombináciu suchej a mokrej marinády a vznikol tento krehký, voňavý a chutný sviatočný pokrm.

Plnené pečené kura v mojej úprave (fotorecept) Plnené pečené kura v mojej úprave (fotorecept) Vaše

Ohlásila sa mi viacpočetná návšteva. Pripravila som pre ňu môj obľúbený recept. Je veľa možností, ako naplniť kura a toto je môj vlastný spôsob.

Slávnostné morčacie závitky (fotorecept) Slávnostné morčacie závitky (fotorecept) Vaše

Môj prasynovec mal narodeniny a ja som potrebovala vymyslieť slávnostné jedlo, ktoré by chutilo rovnako deťom, aj dospelým. Snažila som sa v tomto mojom recepte o to, aby použité suroviny boli jemné, ich chuť sa navzájom neprebíjala, ale vzájomne sa doplňovala a harmonizovala.

Morčacie prsia pečené v celku so sušenými paradajkami (fotorecept) Morčacie prsia pečené v celku so sušenými paradajkami (fotorecept) Vaše

Poznám viacero spôsobov morčacích prs pečených v celku, väčšinou sú prešpikované údenou slaninou. Porozmýšľala som a tak vznikol tento môj vlastný recept. Na výpeku v pekáči som pripravila zeleninovú omáčku zo sušených paradajok, mrkvy a stonkového celeru na víne a podávala som ju k hotovým pečeným prsiam.

Halušky s vajcom Halušky s vajcom Vaše

Toto rýchle,chutné a ľahké jedlo som sa naučila od mojej mamy. Je to pôstne jedlo a nepochybne jarné, ale chutí aj inokedy.

Kura pečené na masle s rascou Kura pečené na masle s rascou Vaše

Ak potrebujem pripraviť rýchle, jednoduché a chutné jedlo, pripravím toto kura. Tento môj vlastný recept pripravujem aj vtedy, ak je doma niekto chorý a môže jesť len ľahšie diétne jedlo. V tejto úprave sú aj prsíčka šťavnaté.

Pečené mäsové guľky na špagetovom lôžku Pečené mäsové guľky na špagetovom lôžku Vaše

Zostala mi hotová plnka z krkovičkovej rolády, na druhý deň som pripravila z nej dalšie jedlo.

Krkovičkové roládky Krkovičkové roládky Vaše

Tento recept je môj vlastný a nenáleží mi ho komentovať, teda posúdte sami.

Recept bez obrázku Kvašáky - kvasené uhorky na 1 rok Vaše

Tento recept mi dal môj priateľ pred dvoma rokmi. Ja som ich naložil, už dvakrat do 20 l kamenného súdku a vydržia ako čerstvé do nových uhoriek. Recept uverejňujem preto, lebo zachvílu je tu uhorková sezona. A kto má rád kvašáky ten určite s radosťou príjme tento recept.

«1...20 21 22 ...38 »
Aktuálne súťaže

SÚŤAŽ: Nie je želatína ako želatína!
Veľká noc je náročným obdobím pre každú gazdinku. Dr.Oetker má teraz pre vás dvoch pomocníkov, s ktorými budú vaše jedlá ozdobou sviatočného stola.

TOP 15 - Najlepšie recepty mesiaca marec 2014
Najlepšie recepty mesiaca marec. Pozrite si TOP 15 receptov, ktoré sa vám najviac páčili.

Recept mesiaca: Súťaž na apríl 2014
Aj tento mesiac hľadáme najlepší a najobľúbenejší recept. Vyhlasujeme súťaž, v ktorej víťazí recept uložený počas apríla 2014 do kuchárskych kníh na portáli Varecha.sk najviac krát.


Denný súhrn receptov Novinka!

« Marec
Apríl 2014
123456
78910111213
141516171819 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30

Magazín

Veľká noc v chorvátskej Dalmácii
Zahraniční Varecháči píšu o tom, ako sa oslavujú veľkonočné sviatky v ich krajine. Andrea2005 z Chorvátska.

Varecha 17/2014: Morka na tanieri
Časopis Varecha vo štvrtok 25. apríla 2014 v denníku Pravda.

Veľká noc v Holandsku
Zahraniční Varecháči píšu o tom, ako sa oslavujú veľkonočné sviatky v ich krajine. Dnes píše Janger.


Inzercia

Časopis Varecha
Varecha 17/2014: Morka na tanieri Morka na tanieri
Časopis Varecha vo štvrtok 25. apríla 2014 v denníku Pravda.


TOPlist