Sušané paradajky

6 komentárov
 • klaura, 25. júla 2011 o 18:02
  Chcem sa vás spýtať, aké máte skúsenosti so sušením paradajok. Je tu už takáto diskusia, (» varecha.pravda.sk/diskusie/susene-paradajky/676-forum.htm...
  ale je rok stará a odvtedy tu pribudlo veľa nových varecháčov, a možno aj veľa nových skúseností. Sušičku nemám, prichádza do úvahy slnko a elektrická rúra. Zaujíma ma aj úprava rajčín pred sušením. Ďakujem :)


 • renda, 26. júla 2011 o 07:38
  robím ich roky. Iba ich nakrájam na 0,5 c, kolieska, dám do sušičky. Potom ich spolu s cesnakom zalievam do olivového oleja. Super


 • alexola, 26. júla 2011 o 12:02
  @klaura my sme so sušením začali asi pred mesiacom. Vždy, keď máme rozpálenú pec, tak dlho chladne- rozhodli sme sa toto teplo ešte využiť. Malé rajčinky som dala celé, vačšie som nakrájala na mesiačiky a aj so zrniečkami som ich poukladala na sito a vložila do teplej pece. Usušili sa za menej ako 2hodiny, naložila som ich do pohára a zaliala domácim olivovým olejom z chorvátska. Vyzerajú ako z obchodu a sú chutné. Nesolíme, lepšie vynikne chuť :)


 • perla61, 26. júla 2011 o 20:02
  Ja ich tiež suším v sušičke,ale ide to aj v rúre. Nakrájam na mesiiačiky,pokvapkám troškou olivového oleja a poprášim sušenou bazlkou.Po vysušení tiež zalejem olivovým olejom,ak vôbec stihnem lebo dcéra je schopná zošrotovať ich rovno z plechu.


 • klaura, 26. júla 2011 o 20:46
  ďakujem za odpovede :)


 • borobornika, 28. júla 2011 o 12:02
  Tých receptov je veľmi veľa, práve skúšam jeden z nich uvidíme ako to dopadnePrihlás sa "Varechovou prezývkou":
 

Nemáš zaregistrovanú prezývku? Zaregistruj sa, je to zadarmo! Registrácia


Táto téma Daj na FacebookPošli e-mailomPošli mobilomPošli mobilomUpozorni admina
Dobrý tip:
Pošlite tento článok niekomu cez SMS-ku alebo ho nadiktujte cez telefón! Nemusíte posielať celú linku, stačí táto skrátená linka k receptu:

Inzercia

Časopis Varecha
Varecha 48/2015: Tekvicová kuchárka Tekvicová kuchárka
Časopis Varecha v piatok 27. novembra v denníku Pravda.


TOPlist