Rôzne

Mixér ETA 0010

mixerka - bez fotkymixerka, 15. mája 2011

chcem sa opýtať aké máte skúsenosti s mixérom ETA 0010? ja mám oranžový mixér s dvomi mixovacími nádobami. moja 1ročná dcéra Karin sa toho mixéra velmi bojí, keď idem mixovať uteká preč a zatvorí s plačom dvere.a ten mixér keď dám doňho prísady a spustím ho na stupeň 1 urobí:prd,prd,prd,prrrrd a potom normálne mixuje. neviete čím to je?čo to prdenie spôsobuje?díky

@zareaguj


Diskusia k téme

kucharronald
Jedná sa o takýto mixér?



Možno, že už je starší, a niečo už v ňom nefunguje tak, ako by malo...
andys
Treba vymeniť tú bielu blbinku, ktorá točí nožom. Volá sa to spojka kĺbová, stojí to 3,10 € a dostať to kúpiť v predajni ETA.
altyn
Jéj môj zdedený mixér... Dva krát spadol z kuchynskej linky a aj tak 25 rokov šlapal ako hodinky. Až teraz pred nedávnom sa mi rozpadol ten "kríž" a už nešiel opraviť. Skoro som za ním plakal... :-))) A mne "neprdkal" ....
viera1
Zle nasadený na kĺb a po pár otáčkach skočí.Treba dať pozor,môže sa vyšmyknúť a zraniť !
lubja
ja ho mam uz skoro 30 rokov dostala som ho ako svadobný dar a stále fachčí aj keď je trochu hlučný napr. pri strúhaní zemiakov, menila som aj spojku aj olejovala nože
sovka62
A ja hlupaňa som sa ho zbavila a to som k nemu mala prevodovku a úplne všetko príslušenstvo, vrátane výborného mlynčeka na mäso a celkom dobrého na mak. Zostala som síce verná rovnakej značke, aj ten vymenený je ETA, ale svojmu predchodcovi nie je hoden ani do šľapy stupiť.
mixerka
a čo mám povedať mojej 1ročnej dcérke Karin aby sa nebála a neplakala keď idem zapnúť mixér? tú ETU 0010.
mixerka
a na niektorých kuchynských robotoch v elektro predajni som videla funkciu PULSE. dá sa aj s mixérom ETA 0010 pulsovať? či radšej to ani nemám skúšať?
foska
Karinka si zvykne. Toto detom nevysvetlis, nase krsniatko sa pomaly do troch rokov balo zvuku vysavaca.
mixerka
a ako mám použiť funkciu PULSE pri mixéri ETA 0010 keď ju nemá? občas ju potrebujem použiť a neviem s týmto mixérom ako na to.
lucylee
No buď tvoj mixér má funkciu PULSEs alebo nemá. Ak ju nemá, nemôžeš ju použiť. Ak ju má, tak iba stlačíš gombík a ide to.
mixerka
a keď mi ten mixér aj keď mixujem mi nevie rozsekať prísady na jemno alebo keď mi robí falošný vzduch čo mám robiť?ako to mám riešiť?
pavas
Tento mixér u nás šlape už 25 rokov bez problémov, nedám naň dopustiť
mixerka
no dnes to môjmu mixéru išlo nejak ťažko. mixovala som pre Karin ovocnú pochúťku. na začiatku ten mixér trochu zaprdkal a potom mu to ovocie s vodou išlo nejak ťažko rozmixovať. robil potom:tfuj,tfuuuj, tfuuuj a falošný vzduch. tak som ho nakláňala zľava doprava a opačne a dopredu a dozadu a trošku som aj pobúchala po ňom ale bolo to na nič.
mixerka
čo mám robiť keď chcem ingrediencie rozmixovať uplne najemno? mám nechať mixér bežať dlhšie aj keď sa Karin bojí?
mata3636
mixerka, to nemáš okolo seba nikoho, kto by ti poradil? akože, čo od nás chceš, aby sme ti povedali, že áno, mixuj, malá si nakoniec zvykne. a ty zas potom nahodíš novú tému, že malá sa veľmi bojí. ale chceš počuť, že nemixuj a ty potom pridáš tému: ako mám pripravovať jedlo pre malú. ja ti hovorím - pasíruj a mixér skúšaj sporadicky, malá si nakoniec zvykne. a vôbec, ročné dieťa už nemusí jesť mixovanú stravu, dávaj jej jedlo pokrájané na malé kúsky, nech si zvyká, že potravu treba hrýzť. nieže sa po roku dočkáme od teba novej témy: moja dcéra má 2 roky a odmieta iné jedlo, než mixované
mata3636
@tornadolue - ja takých ľudí nechápem. načo je to dobré? za každú cenu si zo všetkého robiť srandu, ako malé deti. škoda reči
mimy05
Chcem sa opytat ze kolko by asi tak moho stat mixer Eta 0010? Mam mozneho odbercu a potrebujem mu povedat nejaku realnu cenu za ktoru mu hp predat. Pomoze mi niekto?
mixerka
toto neviem mimy05.moja Karin sa toho mixéra stále bojí. a ja neviem ako mixovať čo najhospodárnejšie a najužitočnejšie.díky